01 Ağustos ile 01 Eylül tarihleri arasında

31 Temmuz 2021 00:05
01 Ağustos ile 01 Eylül tarihleri arasında

girmek yasak

Vali Muammer Erol başkanlığında yapılan İl Orman Yangınlarını Önleme Komisyonu toplantısında, orman yangınlarıyla mücadeleyle ilgili kararlar alındı.

Alınan kararlar gereği, 1 Ağustos-1 Eylül arasında yerleşik köy halkı hariç olmak üzere halkın gezi amaçlı ormana girişi, orman içi yollarda ATV, motosiklet ve benzeri vasıtalarla sportif amaçlı her türlü faaliyetler ile çadırlı ve çadırsız kamp yapmak yasaklandı.

Piknik ve mesire alanlarında ise 19.00-07.00 saatleri arasında mangal, semaver ve benzeri ateş yakmaya kısıtlama getirildi. Delmece Yaylası Milli Park Sahası'ndaki mesire ve piknik alanı dışında kalan kısımlarda da yol boyunca araç park etmek, kamp yapmak, ormana girmek ve piknik yapmak yasaklandı.

Toplantıda, Yalova il sınırlarında anız yakılması, kırsal alanlarda ot, çöp, tarla atığı, bağ-bahçe budaması artığı, yaprak ve dal parçaları ile benzeri maddelerin kontrollü yakılmasının da yasaklanması kararlaştırıldı.

  1. 01 Ağustos ile 01 Eylül tarihleri arasında, yerleşik köy halkı hariç olmak üzere halkımızın gezi amaçlı ormana giriş ve çıkışları, orman içi yollarda ATV, ATV, motosiklet vb. vasıtalarla sportif amaçlı her turlu faaliyetleri ile çadırlı çadırsız kamp yapmaları yasaklanmıştır.

 Yalova İli ilçelerindeki bütün piknik ve mesire alanlarında 01 Ağustos ile 01 Eylül 2021 tarihleri arasında akşam saat 19.00'dan sonra ertesi sabah saat 07.00'a kadar mangal, semaver vb. ateş yakmak yasaklanmıştır.

  1. Delmece Yaylası Milli Park Sahası içindeki mangal yakmaya izin verilen piknik mesire alanlarında 01 Ağustos-01 eylül 2021 tarihleri arasında akşam saat 19:00 dan ertesi sabah saat 07.00'a kadar mangal yakmak, diğer yerlerde yol boyunca araç park etmek, kamp yapmak, ormana girmek ve piknik yapmak tamamen yasaklanmıştır.
  2. Yalova İli mülki sınırları içinde anız yakılması, kırsal alanlarda ot, çöp, tarla atığı, bağ bahçe budaması artığı yaprak ve dal parçaları ile vb. maddelerin kontrollü yakılması da yasaklanmıştır.

 

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Orman

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle