1136 kişiye borç vardı

11 Ekim 2021 09:11
1136 kişiye borç vardı

Onlarda bitti...

Yalova Belediyesi ile ilgili halka açıklamalarda bulunan Yalova Belediye Başkan vekili  Mustafa Tutuk, “Veznelerde alacaklarını tahsil etmek için bekleyen avukatlar” devri bitti diyerek 234 icra dosyasının tamamının ödendiğini söyledi.

Bir yandan eski belediye borçlarını öderken bir yandansa  halka hizmetimiz akıllı yolla yaptık diyen Başkan Vekili Tutuk,” toplamda 141 milyon TL ödeme yapıldı. Bunun sırrı aklımızı ve vicdanımızı doğru kullanmak oldu.

Yapılan bu yerinde hamleler sayesinde kısa sürede toparlanmaya başladık. Yalova Belediyesi olarak, ülkedeki sayılı borçsuz belediyeler arasına katılmaya emin adımlarla ilerliyoruz.

1136 kişiye borç vardı

Bin 136 kişiye borcu bulunan bir belediye devraldık. 2020 yılının Mart ayında görevi teslim aldığımızda 234 icra dosyası vardı. Belediyemizin veznelerinde icra için avukatlar oturuyorlardı.

Geldiğimizde biz bunu gözümüzle gördük. Bırakın bizi zaten tüm halkımız da bu görüntülere şahitlik ettiler. Biz belediyemizin öz kaynaklarını doğru bir şekilde kullanarak, imkanlarını iyi analiz edip yine iyi planlayarak belediyemizin üzerindeki 234 icranın tamamını bitirdik.

SADECE YATIRIMLARIMIZIN BORCU VAR

Bunun yanında icralı ya da icrasız müteahhitlere olan tüm borçları ödedik. Belediyemiz şu anda sadece kendi yaptığı 50-60 milyon TL’lik ihalelere ödeme yapıyor. Bunlardan dolayı icralık olmayan ancak hak edişleri gelmeyen borçlar olabilir. Ama şunu söylemek mümkün bin 136 kişi ile borçlu bir belediye devraldık ve şu anda belediyenin sadece 100 kişiye borcu var.

Yüz kişiye olan borcunun toplamı da 1 milyon TL’yi bulmaz. Görevi devraldığımızdan bugüne kadar toplam 141 milyon TL’lik borç ödemesi yaptık.  Ve burası çok önemlidir ki biz bu ödemeleri pandemiye rağmen yaptık.

Nereye ne ödeme yaptığımızı merak edenlere de kalem kalem nereye ne kadar ödeme yapıldığını da gösterebiliriz. Belediyenin su gelirleri, vergi gelirleri, emlak gelirleri başta olmak üzere halkımızın bize yatırdığı tüm parayı halka hizmetin kutsal olduğu anlayışı ile bir kuruşunu bile etrafa saçmadan kullandık. Bu işin tek sırrı var; O da aklınızı ve vicdanınızı doğru kullanmaktır” dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Borç

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle