1222 KİŞİ 1 AY BİTMEDEN YAKALANDI

22 Ağustos 2021 14:04
1222 KİŞİ 1 AY BİTMEDEN YAKALANDI

Mavi ama....

Personel sayısı fazla olan işletmelerde, yerinde aşı uygulamasının yanı sıra alışveriş merkezleri ve hareketliliğin yoğun olduğu bölgelere kurulan çadırlarda aşı çalışmalarını yürüten Yalova İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Mavi kategoride bulunmasına rağmen Yalova’da Ağustos ayında bu güne kadar 1222 yeni korona vakasına rastlandığın açıklandı.

İlde bir ayda kaç kişinin koronadan hayatını kaybettiği açıklanmazken Ağustos ayında görülen korona vakalarının %80’i hiç aşı olmamamış,%20’si ise aşı takvimini tamamlamamış kişiler olduğu açıklandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray,"İl genelindeki kamu, özel tüm sağlık tesislerimizde randevulu ya da randevusuz aşılama hizmetimiz bulunuyor.

Yine her ilçemizde vatandaşlarımızın aşıya ulaşımını kolaylaştırabilmek adına mobil aşılama stantlarımız bulunmakta. Vatandaşlarımızın ilgisi ve sağlık çalışanlarımızın emeği de aşılama oranlarımıza yansıdı.  İlimiz, aşılama oranlarının iyi olduğu en iyi 10 il arasında ve hızla da yükselmeye devam ediyor.

Bu çalışmalarımız ilimiz yüzde 100'e ulaşıncaya kadar devam edecek. Ağustos ayı içerisinde şu ana kadar Yalova ilimizde toplam 1222 pozitif vakamız görüldü. Bunun yaklaşık yüzde 80'i aşısız vatandaşlarımızdan oluşuyor. Diğer kalan yüzde 20'nin ise neredeyse tamamına yakını, aşı takvimini tamamlamamış kişilerden oluşuyor.

Yine hastanelerimizde 2 doz BioNTech olmuş ya da 3 doz aşı olmuş herhangi bir vatandaşımız yatarak tedavi görmemekte.

Sadece bu örnekler bile aşılanmanın başarısını ve aşının Kovid-19 ile mücadeledeki önemini göstermiş durumda. Bu örnekler ışığında, tüm aşı hak edişi olup da bugüne kadar aşı olmamış vatandaşlarımızı aşılanmaya davet ediyorum.

Eğer randevu veya zamanlama ile ilgili bir sıkıntıları olacaksa biz ayaklarına da gitmeye hazırız. Bunun için mobil stantlarımızı kurmuş ve hizmet veriyoruz. Dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: korona

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle