18 yaşından beri parti içinde

29 Nisan 2022 20:48
18 yaşından beri parti içinde

İl Başkanı oldu

2 yıldan bari Demokrat Parti İl Başkanlığını yapan Yakup Koçal döneminde Yalova belediye başkan yardımcılığı yapan Ahmet Özsümer DP Genel Merkezi tarafından görevden alındı.

Görevden alınma henüz Ahmet Özsümer’e tebliğ edilmezken yeni DP İl Başkanlığa 18 yaşından beri Demokrat Parti içinde olan partinin ilk kadın başkanı olarak Zehra Görener getirildi.

Alınan bilgiye göre Ahmet Özsümer ile birlikte il yönetiminde görevden alındığı öğrenildi.

Yeni DP İl Başkanlığına getirilen Görener,” Çocukluğumdan beri DP içinde oldum. Yalova’da şuanda tek kadın İl Başkanı olma gururunu da yaşıyorum. Önce vatanım ve Yalova’m gelir. Bir siyasi parti İl Başkanı olarak öncelikli konumuz ilimizin sorunları. Doğruya doğru. Yanlışa yanlış demekten çekinmeyeceğiz. Önümüzde günler içinde yeni İl yönetimini açıklayacağız. İçimizde toplumun her kesiminden insanlar olacak. Partimizin kapısı her gün insanlarımıza açık olacak. Yalova’nın dili, kulağı olacağız.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti: Tek parti döneminde Merhum ve mazlum Başbakan  Adnan Menderes ile başlayan, bu uğurda idamlarla, cezaevleri ile, işkencelerle dolu demokrasi mücadelemize

Merhum Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız, Süleyman Demirel ile sürdürdüğümüz demokrasi ve kalkınma mücadelemize, Türkiye' nin en genç, aynı zamanda en başarılı Genel Başkanı, Demokrat Parti Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal ile devam eden demokrasi ve yeniden iktidar mücadelemize gönülden inanmış Demokrat Parti üyesi iken Yalova İl Başkanı olarak katılmış bulunmaktayım.

Geçmişten günümüze kadar onurla devam eden bu kutlu mücadeleye Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal' beyin  tensipleriyle Demokrat Parti Yalova İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım.

Mazisi demokrasi mücadelesi ile dolu Demokrat Partinin  Yalova İl Başkanı olarak azim ve kararlılıkla görevimi en iyi şekilde ifa edeceğime inancım tamdır.

Görev sürem boyunca partili partisiz, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın yanında olacağımı peşinen söylemek isterim.

Ayrıca vurgulamak isterim ki;   Demokrat Parti geleneğinin Yalova İl Başkanı olarak Atatürk çizgisinden ayrılmayacağımı ve Anayasamızın değiştirilemez amir hükümlerine gönülden inanmış bir Cumhuriyet kadını olarak bağlı kalmaya devam edeceğimi,

Türkiye Cumhuriyeti' nin ve yüce Türk milletinin yüksek menfaatlerini her şeyin üzerinde göreceğime söz veriyorum.

Beni bu onurlu göreve layık gören Sayın Genel Başkanıma ve Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cemal Enginyurt' a, Yerel Yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Barbaros H. Binicioğlu'na ve MKK üyemiz Tevfik Erbalta'ya saygılarımı bildiririm” dedi.

 

 

 

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: DP

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle