2 haftadır

15 Nisan 2022 15:57
2 haftadır

Yoğun bakımda yatan yok

Zaman zaman Türkiye’nin en çok vakalarının görüldüğü Yalova da  salgının seyri büyük oranda yavaşladı.Yapılan açıklamaya göre; Kamu hastanelerinde yaklaşık iki haftadır Kovid-19 hasta yatışı yapılmayan yoğun bakım servislerinde şu anda bu hastalıktan kimse bulunmuyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, “ Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda Valilik himayelerinde yürüttükleri salgın sürecinde ilk olarak Yalova Devlet Hastanesinin 20 Mart 2020'de salgın hastanesi olarak kullanılmaya başlandı..

Bu hastanenin zaman zaman 4 servisinin yoğun bakım yataklarının Kovid-19 hastaları için ayrıldı.Hastalığın yükselen seyri ve artan vaka sayıları nedeniyle Altınova Devlet Hastanemiz ve Çınarcık Devlet Hastanemiz de pandemi hastanesi olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Ayrıca İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda Termal ilçemizdeki yurdumuz da hastane standartları oluşturularak 180 hasta odalı hastane olarak kullanılmaya başlanmıştı. Tabii geldiğimiz süreçte ilimizde yürütülen aşılama çalışmaları ve Yalova halkımızın da verdiği destek neticesinde aşılamada mavi kategoride yer almaktayız. Yine bu aşılama çalışmalarının katkıları ile nisan ayı itibarıyla Altınova Devlet Hastanemizde artık Kovid-19 hastası bulundurmuyoruz.

Yalova Devlet Hastanesinin vaka sayıları yoğun olduğunda 4 katının Kovid-19 servisine ayrıldı.Şu anda  sadece tek katın yarısında hasta bulunuyor.

Şu anda  Yalova da  kamu hastanelerinin yoğun bakım servislerinde hiç Kovid-19 hastasının yok. Tabii pandemi bitmiş değil. Vatandaşlarımızın kendilerini korumaya devam etmesini, aşı takvimi gelen vatandaşlarımızdan da mutlaka hatırlatmYoğun bakımda yatan yok...a dozlarını yaptırmalarını talep ediyoruz." dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Korona

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle