2. 'VEFA' DÖNEMİ BAŞLADI! SALMAN:'SEÇİM KAZANILIR, MAZBATA ALINIR'

13 Nisan 2019 00:40
2. 'VEFA' DÖNEMİ BAŞLADI! SALMAN:'SEÇİM KAZANILIR, MAZBATA ALINIR'

Yerel seçimde 338 oy farkla Yalova Belediye Başkanlığını kazanan Vefa Salman mazbatasını aldı.Yerel seçimde 338 oy farkla Yalova Belediye Başkanlığını kazanan Vefa Salman mazbatasını aldı. Salman mazbatayı aldıktan sonra kendini karşılayan partililere ise, “İtinayla seçim kazanılır, mazbata alınır” diyerek espri yaptı.

31 Mart Yerel seçimlerinde CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman’ın seçimi 613 oy farkla kazandığı açıklandı. Ancak ardından AK Parti İlçe seçim kurulunda 61 sandıkta ki oylara itiraz etmişti. İtiraz edilen sandıklar sonrasında yapılan sayımda CHP ve AK Parti adayları arasındaki oy farkı 338’e inmişti. Ak Parti bu kez de oyların tamamının sayılması için İl Seçim Kurulu’na başvuru yapmış ancak CHP YSK’ya bu taleple ilgili itiraz etmişti. YSK CHP’nin itirazını yerinde bularak CHP Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın seçimi kazandığını açıklamıştı.

Mazbatasını Aslan’dan aldı

Salman yoğun bir itiraz süreci sonrasında mazbatasını aldı. CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Yalova Adliyesi’ne gelen Salman’ı kalabalık bir partili grubu karşıladı. Sloganlar eşliğinde adliyeye giren Salman hakim Suzan Aslan’dan mazbatasını aldı.

Adliye çıkışında kendisini karşılayan kalabalığa mazbatasını gösteren Salman, “İtinayla seçim kazanılır, mazbata alınır” diye espri yapmayı da ihmal etmedi.

‘Yeniden Bismillah dedik’

2014 yerel seçimlerinde Salman’a büyük destek veren CHP’li Muharrem İnce ise Salman’ın yolları seçimden sonra ayrılmış ikili yan yana gelmekten kaçmaya başlamıştı. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Salman Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin Yalova’da ki seçim çalışmalarından bazılarına katılarak destek vermişti.  Ancak 31 Mart yerel seçimlerinde Muharrem İnce Salman’ın hiçbir seçim çalışmasına katılmadı. İlçe ve belde belediye başkanlarının seçim yürüyüşlerine dahi katılarak destek veren CHP’li ince kelimenin tam anlamıyla Salman’ı yalnız bıraktı. İnce, Salman’ın mazbata törenine de katılmayarak aradaki kırgınlığın devam ettiği mesajını da net bir şekilde verdi.

Salman ardından Yalova Belediyesi’ne giderek burada da görkemli karşılandı. Salman, Belediye önünde toplanan kalabalığa konuşarak şunları söyledi: ‘’Nerede kalmıştık diyerek yeniden Bismillah dedik ve siz değerli hemşehrilerimizle ile birlikte 2. dönemin startını verdik. Bizlerin yanında olup bizi yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi. Salman, 2024 yılına kadar sürecek olan görevine resmen başlamış oldu.

Kaynak : bolge.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle