Ankaralı başkanlar demokrasi nöbetinde

28 Temmuz 2016 11:27
Ankaralı başkanlar demokrasi nöbetinde

Hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında millet meydanlardaki demokrasi nöbetine ilk günkü kararlılıkla devam ediyor.
Kızılay Meydanı’nı her gece dolduran binlerce vatandaş adeta demokrasi destanı yazıyor. Demokrasi nöbetinin 13. gününde Kızılay Meydanı’nda bir araya gelen Başkentli belediye başkanları darbe girişimine karşı tek ses oldu. Ak Partili, CHP ve MHP’li belediye başkanları hep bir ağızdan darbe girişimini lanetledi. Demokrasi nöbetinde bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Bu gün çok önemli bir gün. Biraz önce bütün televizyonlar vermeye başladı. Yaklaşık 1700 tane subay ordudan ihraç edildi. Yani FETÖ’culara yol göründü ve daha bitmiş değil” dedi. Gökçek’in konuşması vatandaşlar tarafından sık sık ‘idam isteriz’ sloganları ile kesilince Gökçek: “Siz idam dedikçe AB’nin aklı gidiyor. Ama bu konuda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Sayın Devlet Bahçeli çok açık tavır alarak tasarı meclise gelince evet diyeceklerini söyledi” dedi.
Türkiye’yi eski Türkiye zannettiler
Darbe girişimin ilk anından itibaren tüm tedbirleri hızlıca alarak Mamak’ta tanklara geçit vermeyen ve adı Tanksavar Mesut olarak anılmaya başlayan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’de demokrasi nöbetinde bir konuşma yaptı. Akgül, “15 Temmuz gecesi bu vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden bir kısım vatan haini, millet düşmanı asker kılığına girmiş teröristlerin bir kalkışması oldu. Karşımızdaki bu tablo milletin birlik ve beraberlik içinde neleri başaracağının en güzel göstergesi. Bu hain darbe girişiminde unuttukları şey Türkiye’yi hala eski Türkiye zannediyorlardı. Bu millet o eski Türkiye’yi unutmuş yepyeni bir Türkiye’de yaşıyordu” ifadelerini kullandı.
Bu millet dünyaya ders verdi
Darbe girişimine karşı milletin dik duruşunun tüm dünyaya ders verdiğini dile getiren Akgül, “Şu anda dünyada herkes bu olayı konuşuyor. Bir yerde darbe yapıldığı zaman insanlar evlerine kaçarken, Türk Milleti aksine sokaklara çıktı diyorlar ve anlam veremiyorlar. Bu millet Çanakkale’de 1 saniye sonra öleceğini bile bile tekbirlerle zafere yürüdü. O ecdadın torunları olan bu milleti göz ardı ettiler ama tokadı da yediler” şeklinde konuştu.

Kaynak : bolge.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle