AŞI OLMAYA BEKLİYORUZ

16 Haziran 2021 10:18
AŞI OLMAYA BEKLİYORUZ

BİR GÜNDE 5162 KİŞİ

Sağlık Bakanı Fahreddin Koca tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda aşılama sırasına yeni yaş ve meslek gruplarının eklenmesiyle birlikte Yalova’da aşı randevularında artış yaşandı.

BİR GÜNDE 5162 KİŞİ

14 Haziran’da Yalova’da 3545 doz aşı uygulanması ile günlük aşı rekoru kırıldı. 15 Haziran itibariyle halkımızın yoğun ilgisi sonucunda yeni rekor kırılarak günlük aşı uygulaması 5162 olarak kayıtlara geçti.

YÜZDE 96 SEVİYEDEYİZ

Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray yaptığı açıklamada; “şu anda günlük aşı uygulaması için 9400 randevu açmış durumdayız, talep olması halinde rahatlıkla bu sayıyı arttırabiliriz. Yalova’da randevuya sadakat oranı %96 seviyelerine ulaşmış durumdadır.

Halkımızın göstermiş olduğu bu hassasiyet oldukça önemli. Yeni grupların aşılamaya başlanması, anlık lojistik takibi ve yerinde aşı uygulaması ile Covid-19 hastalığına karşı etkin korumaya ulaşmayı hedefliyoruz.

AŞI OLMAYA BEKLİYORUZ

Ayrıca Yalova özelinde üretimin herhangi bir şekilde aksamaması ve sağlık kurumlarında yoğunluk oluşmaması için tersane, fabrika, büyük inşaat v.b çalışan sayısının çok olduğu işletmelerde Valiliğimiz koordinatörlüğünde yerinde aşı uygulamasına başladık.

Mevcut aşılamada gösterdikleri başarıdan ve özveriden dolayı tüm sağlık camiasına ve aşıya ilgi gösteren Yalova halkına teşekkür ediyorum. Halen aşı randevusu almamış Yalovalı hemşerilerimizi de bir an evvel randevularını oluşturarak aşı olmaya davet ediyorum.” Dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: korona

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle