Başkan Uysal, “Yolları yeniden inşa ediyoruz”

28 Temmuz 2016 13:58
Başkan Uysal, “Yolları yeniden inşa ediyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, doğalgaz dağıtım altyapı çalışması tamamlanan Meydankavağı Mahallesi’nde 69 sokak ve 2 caddeyi kapsayan asfalt ve kaldırım çalışmalarını inceledi.
Muratpaşa Belediyesi’nin, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2015 rakamlarına göre 26 bin 486 nüfusa sahip Meydankavağı Mahallesi’nde başladığı yol yapım ve kaldırım çalışmaları devam ediyor. Ekipler, mahallede doğalgaz dağıtım altyapı çalışması sırasında bozulan yol ve kaldırımları yeniliyor. Bozulan asfaltın kazındığı Meydankavağı Mahallesi’nde, kaldırımlar özel dizayn, renkli sıfır numara asfaltla kaplanırken, Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım ekipleri de yeniden asfaltlanan sokak ve caddelerde bordür çalışmasını tamamladı, asfalt serilmesi işlemine geçti.
Mahalle sakinlerinden teşekkür
Belediye Başkanı Ümit Uysal, Meydankavağı Mahalle Muhtarı Mehmet Budaklı’yla birlikte 69 sokak ve 2 caddeyi kapsayan çalışmaları yerinde denetledi. Günün ilk saatlerinde mahalleye gelen Başkan Uysal, Meydankavağı’nda hummalı bir çalışma içinde olan Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarıyla selamlaştı, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Uysal’ın çalışmaların devam ettiği sokakta yaptığı inceleme sırasında mahalle sakinleri de yapılan çalışmalar nedeniyle kendisine teşekkür etti.
Cadde ve sokaklarda yüksek standart
Muratpaşa Belediyesi’nin mart ayında üretime başlayan kendi asfalt üretim tesisini kurduktan sonra mahallelerin asfaltlanmasında yüksek bir standardı yakaladığını kaydeden Başkan Uysal, “Mahallelerimizde, yama olarak tarif edilen geçici çözümler değil sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Tüm asfaltı kazıyıp sıfırdan yeniden yolları inşa ediyoruz” dedi. Meydankavağı Mahallesi’nde yol ve kaldırımları yenilediklerini aktaran Başkan Uysal, çalışmalarının ardından, mahallenin Belediye’nin Bitki ve Fidan Üretim Tesisi’nde yetiştirilen turunç fidanlarıyla donatılacağını belirtti.
Ağustos ayında bitecek
Muratpaşa Belediyesi’nin 69 sokak, 2 caddeyi kapsayan, 27 kilometrelik yolun yeniden yapılacağı ve 127 bin 283 metrekarelik kaldırım çalışmasını gerçekleştireceği Meydankavağı Mahallesi’nde devam eden çalışmalarını Ağustos ayı içinde tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak : bolge.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle