Başkanlıktan bugün istifa etti

19 Ağustos 2021 09:16
Başkanlıktan bugün istifa etti

Ana muhalefet partisi gibiydi

 Geçtiğimiz gün  11 yıl önce "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan verilen hapis cezası nedeni ile 4 yıl 12 ay kesinleşmiş hapis cezası nedeni ile tutuklanan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar Kandıra ceza evinden denetimli olarak serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, 2010 yılında Yalova 4. Asliye Ceza Mahkemesince "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan 4 yıl 12 ay hapse mahkum edilen Tatar'ın tutuklanmasından sonra avukatının yaptığı müracaat üzerine dün denetimli serbest bırakılan Erol Tatar bugün sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Yalova’da Ana muhalefet partisi gibi çalışarak olumsuzlukları dile getiren Tatar,” Yalova kamuoyuna duyururdur: Sevgili Yalovalı hemşerilerim, arkadaşlarım, dostlarım.

2,5 yola yakındır büyük bir onur duyarak yaptığım iyi parti YALOVA il başkanlığı görevimden partime zarar vermemek adına ayrılmış bulunmaktayım.

Ticaret yapan herkesin başına gelebilecek bir olaydan dolayı ceza aldım. Şu an için Yalova’dayım.

Bu süreçte şahsımı arayıp soran, aileme ulaşan herkese teşekkür ederim. Dostlukların zor günlerde olacağını gösterdiler.

Ayrıca birlikte bu güne kadar birlikte yol yürüdüğüm ilçe başkanlarıma il, ilçe yönetimlerine, il disiplin kurulu üyelerine ve başkan danışmanlarıma çok teşekkür ederim. Bu günden sonrada bir nefer olarak iyi partime ve genel başkanım Sayın Meral Akşener hizmet etmeye devam edeceğim.

Siyasette zaman zaman bu tür yol kazalarının olabileceğini bilerek girdim. Bu güne kadar yapmış olduğum siyasi süreçte kırdıklarım varsa özür dilerim.

Her şeyin iyi olması dileği ile hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Allah’a emanet olun. Dedi.

Tatar’ın bugün istifası üzerine boşalan İYİ Parti Yalova İl Başkanlığına getirileceği henüz açıklanmadı.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: İYİ

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

21 Ağustos 2021 16:45
Iste ulkemizin hali, ne kadar kacak ne kadar ceza almis uckagitci varsa siyasete soyunuyor bize hizmet vaadi verip bir partiye kapak atiyorlar, amac hizmet degil sadece siyasi kimlikle cezalarini temizlemek.