Güçleri yok artık

27 Nisan 2022 07:57
Güçleri yok artık

VEKİLLERLE BERABER ÇALIŞIYORUZ

Basın iler buluşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı  Umut Güçlü Son zamanlarda İYİ Partiye göz kırpan AK Parti eski İl Başkanı Mustafa Pehlivan ile Yalova Belediyesinin eski belediye Başkanı Yakup Koçal’ın partiden istifa ettiklerini açıklayarak “Ne Koçal ne de DP Parti Genel Merkezinde görev alan AK Partili eski Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun rakip olarak güçlerinin olmadığını söyledi.

Başkan Güçlü  yaptığı açıklamada, “Ak Parti teşkilatları genelinde görev başındaki en uzun ilçe başkanı benim yaklaşık 8 sene bitti.

8 senelik ilçe başkanlığımda yanlış bir işte ve ortamda olmadım, olmamaya gayret ediyorum. Yalova sokaklarında göğsümü gere gere dolaşıyorum. Siyasetçilerin en büyük hedefi yükselmektir.

Şahsım için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne uygun görüyorsa biz ona uyarız. Ama şahsı kanaatim Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın bir tasarrufu olacağını tahmin ediyorum.

UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Mesleğimiz gereği de yönetimimiz ile birlikte sokaklardayım. Yalova Belediyesi Ak Partiye geçtikten sonra gördüğümüz gibi olumsuzlukları ve tavsiyelerimizi Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’a iletiyoruz. Başkan vekilimiz de bu önerilerimizi değerlendiriyor.

 VEKİLLERLE BERABER ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti Yalova milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile beraber çalışıyoruz. Ahmet vekilimiz Genel Merkezin verdiği görevler nedeni ile sürekli Yalova da olamıyor. Olduğu zamanda ilimiz ile ilgili çalışmalarda destek veriyoruz.

Meliha Akyol ile eskiden gelen bir hukukumuz var ve ben kendilerine Meliha abla derim. Kendiside Yalova da olduğu dönemlerde bizden program yapmamızı ister bizlerde Merkez ilçe olarak program yaparız, beraber Parti çalışması yapıyoruz.

KOÇAL VE BİNİCİOĞLU ETKİSİ OLMAZ

Ak Partide Belediye Başkanlığı yapmış olan Barbaros Binicioğlu ve Yakup Koçal partimizden istifa ettiler. Binicioğlu ve Koçal ilimizde başkanlığı döneminde kalıcı yatırımlar yaptılar.

Koçal ve Binicioğlu başka siyasi partilerde siyaset yapabilirler ama biz 14 mahalle ve 11 Merkez köyünde teşkilat olarak hazırız. Ama bu kişilerin eski güçlerinde olduklarını düşünmüyoruz.

Bu arada şunu söyleyeyim Yakup Koçal ve Mustafa Pehlivan Ak Parti üyeliğinden istifa ettiler.

 2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRIZ

Az önce dediğim gibi diğer partilerde olamayan, sorumlu olduğum Merkez ilçe alanında olan 14 mahalle ve 11 köydeki teşkilatımızın çalışmalarına göre 2023 milletvekili seçimlerinde Ak Parti Yalova da 2 milletvekili çıkaracaktır. Bizdeki teşkilat yapısı diğer partilerde yok ve bu bizim en büyük avantajıdır.

YALOVA’ DA HDP İLE İTTİFAK YAPTILAR

2019 yerel seçimlerinde adayımız Yusuf Ziya Öztabak anketlerde çok geride idi, ama teşkilatımızın sıkı çalışması sonucu CHP adayı Vefa Salman ile arasındaki farkı kapattı. Teşkilat başkanımız bile bu gayretimizi takdir etti.

Lakin CHP seçimlerde HDP ile ittifak yaptı ve seçimi Vefa Salman kazandı. HDP seçmenleri CHP adayına oy vermeseydi adayımız Yusuf Ziya Öztabak seçimi alacaktı.

 BEN KARADENİZ KÖKENLİYİM EŞİM DİYARBAKIR

Ayrıca Ak Parti olarak biz ayrımcılık yapmıyoruz. Ben Karadeniz kökenli bir aileden geliyorum, İzmir doğumluyum, memleketim olarak gördüğüm Yalova da yaşıyorum ve eşim de Diyarbakır 'lı dır. Biz herkesin oyuna talibiz " dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: AK

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle