HALİT GÜLEÇ YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

12 Nisan 2019 21:40
HALİT GÜLEÇ YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, seçimleri kazanmasında önemli katkıları olan Belediye Meclis üyesi Halit Güleç’i, mazbatasını aldığı gün Yalova Belediye Başkan Yardımcılığı’na atadı.

HALİT GÜLEÇ YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, seçimleri kazanmasında önemli katkıları olan Belediye Meclis üyesi Halit Güleç’i, mazbatasını aldığı gün Yalova Belediye Başkan Yardımcılığı’na atadı.

CHP’nin Yalova’da seçimleri kazanmasında önemli katkıları olan Belediye Meclis üyesi Halit Güleç, mazbatasını aldığı gün Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından Yalova Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Yalova Belediye Meclis üyeliğini 3 dönemdir sürdüren Güleç, her şartlar altında Vefa Salman’la birlikte yol alacağını açıklamış, seçim öncesinde gerek medya, gerekse de STK temsilcileri ve Yalova seçmeniyle kurduğu diyaloglarla CHP’nin seçimi kazanmasında önemli katkıları olmuştu.

Bilindiği gibi; 2014 yerel seçimlerinde Salman’a büyük destek veren dönemin CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin Salman’la yolları geçtiğimiz yıllarda ayrılmış, İnce, Salman’ın hiçbir seçim çalışmasına katılmadığı gibi, aday tanıtım ve mazbata törenine de katılmaması dikkat çekmişti.

Tüm Olumsuzluklara Rağmen CHP’ye Zafer Kazandırdılar

Geçen yıl yapılan 2018 Haziran seçimlerinin ardından CHP İl Binasındaki Belediye Meclis gurup toplantılarına katılmadığı gerekçesiyle CHP’den kesin ihraç istemiyle İl Disiplin kuruluna sevk edilen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 31 Mart seçimlerinde gösterdikleri performans sonrasında seçimleri CHP’nin kazanmasını sağlayarak, ülke gündeminde Yalova adını öne çıkartmışlardı. İhraç kararının alındığı dönemin CHP İl Başkanı Bahar Doğan, yerel seçimler öncesinde partisinden istifa ederken, yaptığı çıkışlarla dikkat çekmişti. CHP Yalova il örgütündeki tüm olumsuzluklara rağmen ihracı istenen Salman ve Güleç CHP’ye Yalova’da bir kez daha zafer kazandırmıştı.

Allah’ın Adaleti Tecelli Etti

Geçtiğimiz yıl, ihraç isteminin yerel ve ulusal basının gündemine gelmesinden sonra ortak bir açıklama yapan Güleç ve Salman, “İhraç isteminin amacı nedir, ne yapmak isteniyor, anlamakta zorlanıyorum; ki Yalova seçmeni, Yalova kamuoyu, Yalova halkı sağduyusuyla her şeyi yakından takip ediyor, biliyor. Daha yeni bir seçimden çıktık. CHP’nin kazanması gereken önümüzde 31 Mart seçimi var. Yukarıda Allah var. Allah'ın adaleti var. O adalet de yarın, yarın değilse de ondan sonraki gün ama bir gün mutlaka tecelli edecektir. En iyi cevap da odur” demişlerdi.

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :

Kaynak : bolge.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle