Kendileri çalıp kendileri oynuyor.

Son Güncelleme : 08 Haziran 2021 17:06
Kendileri çalıp kendileri oynuyor.

Belediye başkanlarını unuttularmı?

Geçtiğimiz gün Marmara denizine kıyısı olan 7 şehrin belediye başkanı toplanarak Marmara denizini saran ve deniz canlılarının yaşamlarını tehlikeye sokan “deniz salyası” için eylem planı hazırlayarak,22 maddeye imzalar atıldı

6 Haziran 2021, Pazar günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yönetiminde ve MBB Başkanı Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğinde;  Marmara Denizi'ne kıyısı bulunan MBB üyesi Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanları ile Çanakkale ve Yalova Belediye Başkanları ve MBB Encümen Üyesi Başkanların katılımıyla yapılacak olan toplantıda Yalova adına Yalova belediye başkan vekili Mustafa Tutuk’ta katılarak 22 maddeye imza attı.

Marmara Denizi'nde etkili olan ve denizin üstünü kaplayan müsilaj (deniz salyası) sorununa yönelik hükümet harekete geçti.

Sosyal medya hesabından Türkiye'nin en büyük deniz temizleme seferberliğini başlattıklarını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir de çağrıda bulundu.

Bakan Kurum paylaşımında ''Marmara Denizi'ni sağlıklı günlerine kavuşturmak için bugün saat 14.00'te Caddebostan Sahili'nde buluşalım.'' ifadelerine yer verdi.

BU NE İŞ….

Bakan bu açıklamayı yaparken Yalova’da bir skandal yaşandı. Bugün saat 14.00 de Altınova da bulunan bir tersaneden başlanacak olan kampanyaya ne kendisinden vidanjör istenen Altınova belediye başkanı, nede Bakanla yapılan toplantıda 22 maddelik eylem planına imza atan Yalova Belediye başkanı Mustafa Tutuk davet edilmedi.

SON DAKİKA NOTU;  Saat 11.59'a kadar belediye başkanları davet edilmemişti.Haberimizden sonra başkanlar hatırlanıp davet edildiler...Fotoğraflardaki kare tamamlandı

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Salya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle