KONAĞA PARA VAR, DERE İSLAHLARINA YOK !

18 Ağustos 2021 20:11
KONAĞA PARA VAR, DERE İSLAHLARINA YOK !

Yarım kaldı

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve Akköy Seralar mevkiindeki dere ıslah projesinde yüklenici firma ödenek alamadığı gerekçesi ile işi bırakmasından sonra Bu sene Ağustos ayında ıslah edileceği açıklanan Safran deresi ıslah projesi de bu yıl ödenek yokluğundan askıya alındı.

Aylardan beri dereye yakın bölgelerde inşaat yapacak olanlar şimdi uygulanmayan imar planları nedeni ile zor durumda kaldıklarını belirttiler.

HARÇ BİTTİ YAPIYA PAYDOS

Akköy bölgesinde yüklenici firmanın ödenek almadığı için işi bırakması üzerine DSİ geceli gündüzlü çalışarak kış aylarında vatandaşın mağdur olmaması için çalışırken, DP İl Başkanı Ahmet Özsümer ödeneklerin durmasına tepki gösterdi.

SAFRAN DERESİ VE KORU DERESİ NEDEN DURDU ?

Özsümer,” Sel felaketi yaşadığımız şu günlerde, duyuyoruz ki Koru Belediyesinin talebi olmasına rağmen dere ıslahı durmuş yüklenici firma bölgeden çekilmiş.

Karadeniz sahillerinde halen sel felaketi yaşanırken, aynı durumun Yalova’da yaşanmasını istemiyoruz. Vali Konağına nasıl para buluyorsanız. Bu dere projelerine de para bulun. Lükse var. Halkın yaşam hakkına yok.

04 Haziran 2017 de Koru beldesinde yaşanan sel felaketini tekrar yaşamak istemiyoruz. O zaman Allaha şükür can kaybımız olmadı ama çiçekçilerimiz milyonlarca lira zarara uğradı. Evlere günlerce girilemedi.

Son 4 senede dünyanın iklimi daha çok değişti. Daha büyük felaketler yaşanabilir. Bu nedenle İlimizin 2 AK Parti milletvekiline sesleniyorum. Daha ne bekliyorsunuz.?

Yerelde de AK Parti var. İktidarda da AK Parti var. Ağırlıklarını koyarak kesilen ödenekler bir an evvel yeniden tahsis edilmeli.

Yıllardan beri şehrin ortasından geçen Safran deresi ıslah projesini bekliyor. Islah yapılamadığı için belediye haklı olarak ruhsat veremiyor.

Arsa sahipleri ile anlaşma yapan müteahhitler işe başlayamadığı için maliyetleri yükseliyor.

Safran deresi, ödenek yok bahanesiyle durduruluyor. Gelişme alanları olan bu bölgeler de vatandaş mağdur.

Vekiller ağırlığını koymalı bu ıslah projelerine derhal başlanmalı.

” Dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Para

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle