Maaşlarını alamıyorlar...

Son Güncelleme : 06 Nisan 2021 19:04
Maaşlarını alamıyorlar...

Olan emekliye oldu...

Çınarcık PTT sinde bir görevli şubeden maaşını alan çok sayıda emekli üzerinden kredi çektiği olayda emekliler maaşlarını alamıyor. Faturalarını ödeyemeyen bazı mağdurların elektrikleri ve doğalgazları kesildi.

Güç kanat geçinen emeklilerin üzerinden haberleri olmadan kredi çeken PTT görevlisi ceza evine gönderilirken, şimdi isimleri kullanılarak evrakta sahtecilikle kredi çeken Çınarcık PTT görevlisi Ersan G. Ceza evinde olduğu için mağdurların namına bankaya taksit ödemeyince olan emekliye oldu. Maaşları bloke oldu.

NASIL OLMUŞTU?

Olay ise bazı müşterilerin hesaplarını kontrol etmeleri ile ortaya çıktı. Bir müşterinin şikâyetini değerlendiren kurum yetkilileri, hesapları kontrol ettiğinden büyük bir şokla karşılaştı.

Ersan G. ’nin emeklilerin haberi olmadan kredi çıkardığı ve aldığı kredileri  üstüne geçirdiği belirlendi.

Şikâyetler üzerine harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili adli soruşturma başlattı.

İddiaya göre, bir emekli Çınarcık PTT’sinden kredi çekmek için müracaat ettiği sırada ortaya çıktı.

İsmi açıklanmayan kişi PTT şubesinden kredi talep etti. Aldığı cevapta kendisinin buradan kredi kullandığı ve başka kredi verilemeyeceği söylendi.

Soruşturmada, gişede görevli Ersan G.'nin, maaşlarını PTT şubesinden alan emekliler ile bazı müşterilerin hesapları üzerinden kredi çekip, yaklaşık 4 milyon lirayı zimmetine geçirdiği belirlendi. Şuana kadar 50 nin üzerinde mağdur olduğu belirlenirken sayının artmasından endişe ediliyor.

HEM DOLANDIRILDILAR,HEMDE PARA İSTENİYOR

İsminin açıklanmasını istemeyen bir emekli, Benimde haberim olmadan, benim üzerimden 50 bin lira kredi çekmiş. Olay patlamadan benim adıma taksit yatırmış. Bu vakte kadar haberim olmadı. Şimdi bankalardan ihbar geliyor. Banka bu parayı benden istiyor ve maaşıma el konuldu. PTT şube Müdürü bize yardımcı olacağını söylemişti. Âmâ yardım eden yok. Perişanız. Kira ödeyenlerimiz var. Elektrik, su, doğalgaz faturalarımızı ödeyemiyoruz. Bazılarımızın elektriği, Doğalgazı kesildi. Sayı her geçen gün artıyor. Mahkemelik konu olmuş. Bizim mahkemenin neticelenmesini bekleyecek gücümüz yok.” Dediler.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: PTT

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle