Ödenek onaylandı

19 Nisan 2022 15:11
Ödenek onaylandı

İhalesi yakında

 

Yalova lisesinin yeniden yapılması için ayrılan 38 milyonluk ödenek onaylandı. Arazide zemin etüt çalışmalarına başlandı.

Ak parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve il milli eğitim müdürü Aziz Yeniyol  Zemin etüt çalışmaları başlayan Yalova lisesi inşaat alanında incelemelerde bulundular.

Milli eğitim bakanlığı tarafından 38 milyon TL ödeneği onaylanan Yalova Lisesi binasının 2 ay içerisinde inşaatına başlanacağı öğrenildi.

Ak parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar yaptığı açıklamada,” Yalova’mız için tarihi değer taşıyan bu önemli okulumuzun bir an önce inşaatına başlanarak en kısa sürede tamamlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz..

Tüm gelişmeleri milletvekillerimizle birlikte takip ediyoruz. Milli Eğitim Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde okulumuzun bir an önce inşa edilebilmesi için gerekli ödeneği tahsis ettik ve 38 milyon TL tutarında yatırım miktarını Bakanlığımız Yalova Lisesi için onayladı.

18 Nisan pazartesi günü itibari ile zemin etüt çalışmaları başlatılmış bulunmakta ve birkaç hafta sonra inşaat yapımı için ihale süreci tamamlanacak, ihalenin yapılmasından sonra en kısa sürede okulumuzun yapımına başlayacağız dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Yalova lisesi

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali g.

21 Nisan 2022 10:05
İnşallah orada imar revizyonu yapılıp, Lise arazisinin buyük kısmı rant a kurban edilmez...

Oncu firin Mustafa Yildiz

20 Nisan 2022 00:55
89 mezunu olarak her oradan geciste sanki yeniden mezun olmus gibi oluyirum Tum 89 mezunlarina selamlar