Parayı onlar kazanıyor

30 Temmuz 2021 12:23
Parayı onlar kazanıyor

Kahrını halk çekiyor

Devletten yap işlet sistemi ile alınıp yapılan İstanbul /İzmir otobanın Yalova güzergahında, Özel İdaresine ait yol, idare tarafından yapılmasına rağmen sık sık kayması Ağustos ayı İl Genel Meclis gündemine geldi.

Yalova İl Özel İdaresi tarafından onarıma giren yol İstanbul-İzmir otobanından arabalı vapuruna kestirmeden gitmek isteyen ağır tonajlı araçlar tarafından bozulduğu iddia edilirken, Firmanın Ağır tonajlı araçların arabalı vapura 8-10 km lik kestirme bağlantı yolu yapmamasının faturası halka kesiliyor.

Kılıç Halkı haklı olarak bozulan yoldan şikayet ediyor diyen İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar, ”İstanbul-İzmir Otoyolu Kılıç bağlantısının zaruret arz eden alanlarına yağmur kanalı yapılması ve yağmur sularının yola zarar vermemesi için gerekli altyapı çalışmalarının yapılması teklifi hakkında tüm İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi, Şimdi İl Genel Meclis başkanı Hasan Soyugüzel ve AKP İl  Meclis üyelerine soruyoruz.

SUÇLUSU NEDEN YAPMAZ?

Yol Özel İdareye ait olabilir. Âmâ bu yolun bozulmasına sebep Otobandan gelen ağır tonajlı kamyonları 8-10 km.lik tasarruf etmek için bu yola sapmasından kaynaklanıyor.

Kayan yolun standartlara uygun olarak yapılabilmesi için Özel İdare’nin büyük paralar ödemesi gerekir.

Oysa bu yol geçiş garantili yolu işleten firma ile müşterek yapılmalıdır. Ayrıca bu firma çok kısa zamanda arabalı vapurlarına kestirme gidecek bir çıkış YOLU yapmalıdır.

Yalova halkına hizmet etmeniz için gönderilen paraları böyle bir iş için, müteahhit firmanında elini taşın altına sokmadan  nasıl kullanırsınız.?

Sizi seçenlerin çözüm bekleyen bir çok sorunu varken, otoyolu yapan müttehittin yapması gereken işleri devletin parasından harcayarak yapmak nasıl bir aymazlıktır. İl özel idaresinin bu yaptığı yanlışa dur demek sayın Muammer Erol’a düşer.

 

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Otoban

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle