Pes doğrusu

03 Haziran 2021 14:41
Pes doğrusu

Devlet malı deniz....

Kapalı Pazar yerinde esnafın sorunlarını dinleyen AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’a esnaf, sorunlarından en büyüğünün Pazar yerindeki kiracının kiracısı olan esnafın Devletin yardımlarını  almadığını söyledi.

DEVLET MALINI KİRAYA VERİYORLAR ÜSTÜNEDE…

Yalova belediyesinden cüzi aylıklarla kiralanan yerler 2.veya 3. Şahıslarla yüksek bedelle kiralandığını söyleyen mağdur esnaflar,” Pandemi nedeni ile ekmek paramızı çıkartamadık. Devlet yardımını bizler değil bize kiraya verenler aldı. Pazar yerinde belediye bu durumu düzeltmeli. Kamu yerinden para kazananlar var. Dedi.

Pazar yeri ziyaretlerini Sosyal Medyadan paylaşan Ak Parti İl Başkanlığı,” İl başkanımız Muğlim Bağatar ile     Kapalı pazaryeri ziyaretine çıktık . Esnaflarımız ile görüşmeler yaptık . En büyük sıkıntıların başında belediyeden kiralanan işyerlerinin ikinci veya üçüncü kiraya geçmesi olayı olduğu ve Devletin verdiği kira yardımı ve işyeri Başına verilen desteklerin şu an iş yapan esnafa değil , dükkanları kiralayıp ,kiraya verenlerin aldığını ve şu an iş yapanların bu durumdan mağdur olduğunu gördük  . Bu konular hakkında Başkan vekilimiz Mustafa Tutuk’a bilgi vereceğiz  . Gerekli düzenlemeleri elbirliği ile hayata geçireceğiz .”dediler…

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Uyanıklar

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle