Sağlık çıkartması

11 Mayıs 2022 08:25
Sağlık çıkartması

TEMMUZ AYINDA TIP FAKÜLTESİ KADROSU GELİYOR

Yalova AK Parti teşkilatı ve milletvekilleri 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi ve Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi için kodrolarının oluşması için Ankara’ya giderek Sağlık Bakanı ile görüşme yaptılar.

Ak parti Yalova il başkanı Muğlim Bağatar, belediye başkanı Mustafa Tutuk, milletvekilleri Ahmet büyük gümüş, Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi rektörü Mehmet Bahçekapılı, tıp fakültesi dekanı Vefik Arıcı, Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal,  Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Balkaya, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet  Sarıduman  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti.

Önümüzdeki günlerde kontrolleri tamamlanarak taşınma işlemine başlanacak olan 400 yataklı yeni devlet hastanesi ile ilgili olarak önemli kararlar alındı.

Bursa yolunda yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde taşınma işlemleri başlanacak olan 400 yataklı Devlet Hastanesinin Araştırma Hastanesi olması kararlaştırıldı.

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar,” Sayın bakanımızla bugün gerçekleştirdiğimiz görüşmenin en önemli maddesi Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve yakın zamanda hizmete açacağımız hastanemizin Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hizmete alınması konusuydu.

Sayın bakanımızla bugün yaptığımız görüşmede önümüzdeki günlerde açılacak olan hastanemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak açılması için talebimizi ilettik, sayın bakanımız konuyla ilgili olarak gerekli talimatları verdi ve hastanemiz faaliyete başlarken Eğitim Araştırma Hastanesi olarak son derece iyi kadrolarla donatılarak hizmete açılacaktır.

TEMMUZ AYINDA TIP FAKÜLTESİ KADROSU GELİYOR

Aynı zamanda Yalova Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılacak olan protokol ile Yalova Üniversitesi'nin afiliyasyon işlemi tamamlanacak ve Tıp Fakültesinin akademik kadroları temmuz ayı itibari ile oluşturulmaya başlanacaktır.

Eğitim Araştırma Hastanemizin devreye girmesi ile Yalova’da uzun yıllar sağlık alanında yeni bir yatırıma ihtiyaç kalmayacaktır. Tıp fakültemize gelecek uzman doktor, doçent, profesör gibi birçok akademik kadro sayesinde ilimizdeki sağlık alanında tüm kadro eksiklerimiz tamamlanacak ve sağlık sebebiyle vatandaşlarımızın artık çevre illere gitmesine gerek kalmayacaktır.

İlimizde mevcut durum itibari ile bulunmayan el cerrahisi, kalp damar cerrahisi, onkoloji, gastro entroloji, tüp bebek merkezi, inme merkezi  gibi önemli eksiklikler giderilecektir.

Bu büyük hizmetin ilimize kazandırılmasında öncelikle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, sayın Sağlık Bakanımız doktor Fahrettin Koca ya, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: 400

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali Börgeli

16 Mayıs 2022 09:16
Ankaraya gidip gelmekle yatırım olsaydı, Yalova ya hizmet gelseydibugün Yalova Dünya nı en gelişmiş şehri olurdu herhalde... Sayın ve çok değerli vekıllerimiz seçildiklerinden beri her hafta Ankaraya gidip gelirler.. Ne yaptılar peki? Yalova ya tek çivi çaktılar mı?Leyleğin ömrü lak lak la geçermiş misali bizimkilerde Milletin parasıyla Ankaraya gidip gelirler işte..."Ağam bizle oynir" gibi...