ŞEHİDİN EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

04 Mayıs 2022 15:47
ŞEHİDİN EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

MALATYA'YA DÖNECEKTİ

Yalovalı teğmen Talha Bahadır(29), Suriye’de Zeytin Dalı harekat bölgesinde teröristlerin ateşi sonucu şehit düştü. Bahadır'ın babası Hakkı Bahadır, oğlunun görev süresinin şehit olduğu günün ertesi günü biteceğini söyledi.

Yalovalı İstihkam Teğmen Talha Bahadır’ın şehit haberi bayramın son günü ailesine ulaştı. Çiftlikköy Şehit Baçerettin Özgür İlkokulu Müdürü olan baba Hakkı Bahadır’a acı haberi evinde askeri erkan verdi.

ŞEHİDİN EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Şehidin ailesinin yaşadığı Yalova'nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Sultaniye Mahallesi'ndeki evi ve sokağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit babası Hakkı Bahadır, taziyeleri kabul etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehidin babasını telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Oğlunun vatanı uğruna şehit düştüğünü anlatan Bahadır, "Burada duygu düşünceler çok ağır tarif edilemez ama benim oğlum diğer din, iman, vatan uğruna şehit olanlar gibi şehit olmuştur.

Zordur ama bu vatan, din iman için mecburen bu ülke savunulacak bazıları şehit olacak. Sıra bize geldi demek ki, biz de bunu metanetle karşılıyoruz. Allah vatanımıza milletimize zarar vermesin. Milletimizi korusun, her türlü durumlarda vatanımızı muzaffer eylesin.

Devletimizin yanımızda olması bize güç verdi.

Az önce İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da aradı bizi, destek oldular. Devletimizi yanımızda görmek bize güç veriyor. Duacıyız. Bir Talhalar gider nice Talhalar gelir. Allah ülkemizi, askerlerimizi korusun. İnşallah bu şehit haberleri biter.

Her türlü düşmandan, kötülüklerden ülkemiz bertaraf olur. Allah oğlumu cennetinde cemaliyle müşerref eylesin, şehit makamını eylesin. Diğer bütün şehitlerimize de rahmet eylesin."

MALATYA'YA DÖNECEKTİ

Bahadır, oğluyla bir önceki akşam görüştüğünü dile getirerek, "En son önceki akşam görüştük. Normalde yarın Suriye'deki görevi bitip Malatya'ya birliğine dönecekti ama takdiri ilahi, kader. Allah bu kadar ömür takdir etti.

Biz Allah'a inanan insanlarız. Allah'ın takdirine teslim olduk. Sabrediyoruz. Halk, millet olarak bunlara alışığız. Her zaman dik duracağız. Düşmanları sevindirmemeliyiz. Her zaman birlik beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Daha çok kenetlenmeliyiz”dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Şehit

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle