Şener istifa eden 2. İl Başkanı oldu

12 Nisan 2021 16:41
Şener istifa eden 2. İl Başkanı oldu

Şener de istifa etti.

CHP Yalova İl Başkanı  Mehmet Gürel’in  parti kuracak Muharrem İnce ile birlikte Milletvekili Özcan Özel ve bazı yöneticilerin CHP'den ayrılmasını değerlendiren Gürel, "İstifalar gündemimizde yok" demesinden sonra CHP eski İl Başkanı Ertan Şener’de bugün bir açıklama yaparak “CHP’den istifa ettiğini ve İnce’nin kuracağı partiye” geçeceğini söyledi.

Şener’in istifası ile eski 2 CHP Yalova İl Başkanı  İnce’nin kuracağı partiye girecekleri açıklanmış oldu. Bilindiği gibi halen bağımsız milletvekili olan Özcan Özel’de vekillikten önce CHP İl başkanlığı görevinde bulunuyordu.

ERTAN ŞENER CHP'DEN İSTİFA ETTİ

CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi, eski İl Başkanı Ertan Şener, partisinde istifa ettiğini açıkladı. Şener, parti kurması beklenen Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katıldığını da duyurdu.

Şener, “İlimizin ve ülkemizin geleceği için uzun yıllardır hemen hemen her kademesinde görev yaptığım, üstlendiğim her görevi yerine getirmek için ter döktüğüm, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığım, kuruluş ilkelerini hayat biçimim haline getirdiğim, üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden 12 Nisan 2021 tarihi itibarıyla istifa ettiğimi değerli kamuoyuna duyururum.

KÖTÜ GİDİŞATI İZLEMEKTENSE…

Bazen çok sevseniz de, çok inansanız da, ayrılıklar kaçınılmazdır. Hiçbir şey yapmayıp kötü gidişatı için acıyarak izlemektense, taşın altına elini sokman gerekir. Tıpkı Atatürk’ün vatanı işgalden kurtarmak için çıktığı yolda çok sevdiği Asker Üniformasını çıkartması gibi üzerinizdeki tüm birikimleri ve sıfatları bir kenara bırakıp, sil baştan başlamak gerekir.

İşte ayrılığa bu gözle bakıyorum.  İçim burkuluyor ama üzgün değilim. Tam aksine heyecan, umut, azim ve enerji doluyum.

Yıllardır birlikte siyaset yaptığım Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce ve Memleket Hareketi’nin ilimizi ve ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği hedeflere başarıyla taşıyacağına yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile ülkemizi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşımak isteyen, Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine yürekten bağlı, Atatürk ilke ve devrimlerine sadık, demokrasiye, çağdaşlaşmaya, laikliğe, hukuka, insan haklarına ve doğaya saygılı, yüreğinde vatan millet sevgisi olan herkesi Memleket Hareketi’ne katılıp birlikte omuz omuza, can cana çalışmaya davet ediyorum.”dedi.

Muharrem İnce koronaya yakalandı

CHP'den ayrılarak "Memleket Hareketi"ni kuran ve yeni parti kurma hazırlıklarını sürdürdüğü bilinen Muharrem İnce Koronavirüs'e yakalandı.

Muharrem İnce, Twitter'dan paylaştığı mesajda koronavirüs tedavisi aldığını duyurdu.

İnce, "Corona test sonucum pozitif çıktı. Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum. Arayan, soran, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı, güzel günlerde buluşacağız" dedi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: CHP

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle