Tehlike kapıya dayandı

08 Mayıs 2022 10:32
Tehlike kapıya dayandı

ARAÇ YOĞUNLUĞU ARTACAK

Yıllardan beri kaymaya  devam eden ve geçtiğimiz yıl “ bölgedeki birkaç bina hayati tehlike var” gerekçesi ile tahliye edilen Çınarcık üst yolunda, kalıcı bir çözüm üretilmediğini söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Ersin Akyüz ,İYİ Parti Çınarcık İlçe Başkanı Aykut ACAR ve İl yönetimi ile bölgede inceleme yaparak yöneticileri ve AK Parti Yalova milletvekili Ahmet Büyükgümüşü uyarıp” Çınarcık’a sahip çık” dedi.

Yıllardan beri sorun devam ediyor. Buna rağmen kalıcı bir çözüm üretilmedi. Hep gün geçiştirildi. Kayan toprağın önüne birkaç kaya konarak idare edildi. Oysa yamaçtan kaymaya sebep olan su halen geliyor. Diyen Akyüz” Çınarcık İlçemizde geçtiğimiz yıllarda meydana gelen toprak kayması sonucu binalar yıkıldı. Tehlikeli görülen binalarda Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yıkım kararıyla yıkıldı.

O günden beri meydana gelen heyelan neticesi en işlek cadde konumunda bulunan bu yolda gerekli ve yeterli tedbirler alınmadı. Sorun her geçen gün devam etmektedir.

Bu yol tehlike saçmaya ve sorun olmaya devam etmektedir. Burada kalıcı çözüm için geniş çaplı bir çalışma yapılmalıdır.

GEÇİŞTİRDİLER

Yolun yukarısı kaymaya devam etmekte, yetkililer amatör imkânlarla toprağın önüne koydukları birkaç kaya parçasını ve birkaç kamyon hafriyatı alarak sorunu çözdüklerini zannetmektedirler.

Bu göz boyamaktan başka bir şey değildir.

Yıllardan beridir bu sorun ve tehlike devam ediyor. Şu an bile kayan yerde su kaynağı mevcut olup toprağın kaymasına sebep olmaktadır.

Arazinin üst bölgesi ıslah çalışmaları yapılıp kademe kademe, toprağın üst seviyenin tehlike oluşması önlenmesi ve üzerinde bulunan tehlike arz eden yapıların tahliye edilmesi ve yıkılması gerekmektedir.

ARAÇ YOĞUNLUĞU ARTACAK

Önümüz yaz dönemi ve Çınarcık’ımızın yaz sezonu açılmak üzere. İnsan nüfusu ve araç yoğunluğu artacak. Bugüne kadar herhangi bir kapsamlı çalışma yapılmayan, bu yol daha büyük tehlike yaratmaya devam edecek.

Bu konuda toprak kaymasını önleme ve yolun trafiğe açık kalması konusunda gerekli yerlerden destek alınmalı, bilgili ve yetkili kurumlar harekete geçirilmelidir.

Kendisi de Çınarcık eşrafından olan Sayın Vekilimiz Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ'ü buraya bekliyor ve devletin imkânlarını görmek istiyoruz.

Tehlike göz göre göre geliyor. Buradan yetkilileri göreve davet ediyoruz. Kimsenin canı yanmadan gereğini yapın.

İyi Parti olarak Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasını ve esnafımızın dört gözle beklediği yaz sezonuna hazırlanması konusunda her türlü desteği kendilerine vermeye hazırız. Dedi

 

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Çınarcık

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle