Yukarı Çık
.
11 Haziran 2017 Pazar 19:17:48
334 kez okundu.
Yalova'da, 31 Mayıs'ta kaybolan ve bir gün sonra metruk binada cesedi bulunan 6 yaşındaki Eylül Umutlu'yu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan katil zanlısı Murat Ş.A protesto edildi.

Cevdet Aydın parkında çok sayıda insan toplanırken Yalova'nın iki milletvekili yoktu.Yerel siyasetçilerden ise sadece MHP İl Başkanı Hasan Topçular,CHP li belediye başkanı Vefa Salman ve Olayın geçtiği Koruköy beldesinin CHP li belediye başkanı Kamil Yaman vardı.

Son yıllarda Yalova ve Türkiye genelinde uyuşturucu kullanımının arttığını ve acilen içicilere de ceza verilmesi ve zorunlu tedavi yapılması konusunda kanunların çıkmasını isteyene topluluk ve Eylül Umutlu'nun annesi Aysel, babası Nurettin Umutlu, yakınları ve vatandaşlar  Cevdet Aydın Parkı'nda bir araya geldi. Kalabalık grup ellerinde taşıdıkları  Eylül Umutlu'nun fotoğrafı ve dövizlerle sloganlar attı.

Protestoya katılanlar,  'Eylül cennet meleği, Şahin cehennem direği', 'Eylül ayı hüzün ayı derler fakat hiçbir Eylül böyle hüzne boğmadı', 'Eylül yalnız değil', 'Kadına uzanan eller kırılsın', 'Kadına şiddete tecavüze hayır', 'Seni asla unutmayacağız', 'Eylülümüz kalbimizdesin' pankartları açtı.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE TEŞEKKÜR ETTİLER

Umutlu ailesinin avukatı Erdem Keleş, burada yaptığı konuşmada, titiz çalışmalar sonucu katil zanlısını kısa sürede yakalayan kolluk kuvvetlerine teşekkür etti. Katil zanlısının en ağır cezayı alması gerektiğini ifade eden Keleş, "Amacımız sadece bir kişinin cezalandırılması ve sadece bir ailenin yüreğinin soğutulmaya çalışılması değildir. Bundan sonra böyle olayların yaşanmaması ve başka ailelerin canlarının yanmaması için de çabalamaktayız." dedi.

Öncelikle basın açıklamamız için bizlere izin veren sayın valimize burada sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyoruz.

İDAM GELSİN

Katledilen talihsiz Eylül'ün babası Nurettin Umutlu da "Sayın Cumhurbaşkanımızdan tek dileğim bu tür vakalara idam gelsin. Buradan sesimi duyurmak istiyorum. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın." dedi.

Koru beldesinde ikamet eden Umutlu ailesinin çocukları  Eylül Umutlu, 31 Mayıs'ta kaybolmuş, 1 Haziran'da Kırlangıç Sitesi yakınlarındaki metruk binada ölü bulunmuştu. Katil zanlısı Murat Ş.A. da aynı gün jandarma ekiplerince yakalanmıştı.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.