Yukarı Çık
.
13 Haziran 2017 Salı 23:16:46
699 kez okundu.
Yalova da da hayvanların katliam yapıldığı ve canlı canlı gömüldüğü iddiasına belediye başkanı Yalova TV de cevap verdi.

Sosyal medya da dağıtımı yapılan ve Yalova belediyesinin Bursa yolundaki Veterinerlik Müdürlüğünde yapıldığı iddia edilen köpek katliamı tüm Türkiye de izlanma rekoru kırdı.

Yalova da da hayvanların katliam yapıldığı ve canlı canlı gömüldüğü iddiasına belediye başkanı Yalova TV de cevap verdi.Sosyal medya paylaşılan görüntülerin işten çıkartılan sözleşmeli personelin intikam duygusu ile yapıldığını söyleyen belediye başkanı Vefa Salman," Yalova'da  2 defa sorulması gereken kişi benim.Birincisi bahse konu yerden sorumlu olan belediye başkanıyım.İkincisi ben bir veterinerim.Bizim veteriner işleri müdürlüğümüz verdiği hizmet yönünden örnek bir yerdir.Görüntüyü servis eden işten çıkartılan personelimizin intikam duygusudur.

Bu görüntüler işten çıkardığımız art düşünceli bir personelden yayıldı.Bir sene önce Paşa köyde çok sayıda köpek katledildi. Bu katliamı yapan veya yapanları tespit edemedik. O zaman bu hayvanlar veterinerliğimize gömülmek üzere getirildi.Bu olay yeni olmuş gibi basına servis edilmiş.Ben veteriner işletmemizin bu olayda konu edilmesinden üzüntülüyüm. Türkiye'nin veteriner  olan tek belediye başkanı benim..Müdürlüğümüzün malzeme olmasından üzüntülüyüm.Böyle bir şey olmasına hiç bir zaman müsaade etmem.Veterinerlikte çalışan personelimizden eminim.O personelin neden işten atıldığı zabıtlarda bulunmaktadır. Bu hayvanların gömüldükleri yer bellidir.O hayvanlar sıra haldeydi.Görüntüyü çeken kişi ortaya dağıtmış. Ondan sonra telefonu ile görüntülemiş.İyileşemeyecek halde bulunan hayvanlar  acı çekmesin diye ötenazi yapılabilir. Bunlarında tutanlarda mevcuttur.," dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.