Yukarı Çık
.
14 Haziran 2017 Çarşamba 19:30:14
431 kez okundu.
"Öpücükle hizmet olmuyor"

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yalova belediye başkanı Vefa Salman," Halkın ekonomisi bozulduğu için emlak vergilerini bu yıl yatırmadığını söyledi.

İl'in her köşesinde halk ile yakın ilişkisi olduğunu söyleyen Salman," Belediye gelirleri düştü. Belediyenin en önemli gelirlerinden birisi olan Emlak Vergisi geliridir. Bu yıl toplanan Emlak Vergisi geliri diğer yıla oranla 3/2'lik bir düşüş yaşadı. Belediyeyi nasıl döndüreceğiz.

Hizmet öpücükle yapılmıyor. Belediyeye bir para girecek ki hizmet edebilesin. Bunun yanı sıra İller Bankasından gelen katkı payı da düşüyor. Zira Türkiye'nin vergi geliri düşüyor. Biz belediye olarak iş yapan müteahhitlerin iyi kötü parasını ödüyoruz. Ama ekonomi bir zincir gibidir. Bir kesim etkilendiğinde bu herkesi sırayla etkiler. Bugün müteahhitler bile belediyeden alacakları ile ilgili gereksiz bir agresiflik içerisinde. Bu da ülke ekonomisinin ne durumda olduğunu gösteriyor. Ben evlere ziyaretlere de gidiyorum. Vatandaşların durumunu görüyorum. Ekonomileri çok kötü insanların. Belediyeye hayır için camiler ve STK'lar geliyor. Artık bu hayır işlerine yardım edecek hayırsever bulamaz olduk. Biz hep birlikte bir gemideyiz. Bu gemi batarsa herkes batar" şeklinde konuştu.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.