Yukarı Çık
.
19 Haziran 2017 Pazartesi 10:41:41
397 kez okundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamaları 2 gün önce eleştiren İnce'ye MHP Yalova İl başkanı Hasan Topçulardan zehir zemberek açıklama geldi.

Topçular açıklamasın da "Sayın Genel başkanımızı eleştirmeye sizin sıkletiniz yetmez.Siz önce Seçildiğiniz bölgede sorunlarla ilgilenin.Varlığınız Yalova da yok.Temsil ettiğiniz seçmenlerin sorunları ile ilgilenin."dedi.

İNCE NE DEMİŞTİ ?

CHP Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin tutulumunu  eleştirdi. İnce, "Milletvekilimiz hapse atılmış, partinin genel başkanı bir eylem koyuyor, örgüt bir eylem koyuyor. Bahçeli cevap veriyor. Sen sarayın sözcüsü müsün?" dedi.

Bahçeli´ye bir çift sözüm var. ‘Sen sarayın sözcüsü müsün?’ Sana mı kaldı cevap vermek. Otur oturduğun yerde. Haddini bil. Bırak saraya, yargıya talimat verenler konuşsun. Sana mı kaldı bunları konuşmak. ‘AKP´nin sözcüsü müsün sen’. Yeter ya. Yani sayın genel başkan kibarlığından `Bir gün Bahçeli´ye de hukuk lazım olabilir´ demiş ama ben bu sefere mahsus daha bir şey demeyeyim ama bir dahakine haddini bildiren en kötü cevabı vereceğimden kuşkusu olmasın. Milletvekilimiz hapse atılmış, partinin genel başkanı bir eylem koyuyor, örgüt bir eylem koyuyor. Bahçeli cevap veriyor. ‘Sana mı kalmış? ”

SİKLETİNİZ YETMEZ

Sayın Muharrem İnce, Genel Başkanınız KILIÇDAROĞLUNUN eleştiremediği, Genel Başkanımızı eleştirmeye sizin sikletiniz yetmediği gibi, böyle bir durumda, Hak ettiğiniz cevabı da gerektiği gibi alırsınız.

Sayın Genel Başkanımız Dr.Devlet BAHÇELİ, Türk milletinin sözcüsüdür, Kandilin ve hainlerin sözcüsü durumuna düşmek, Milletin beklentisini görmeden Siyaset yapmak, Ülkenin bütünlüğüne kast edenlerin, şehit cenazelerine sevinenlerin ayağına gidip ziyaret ettmek, onların temsilcisi durumuna düşmek nasıl bir siyasi anlayıştır.

Bu tarz siyaset anlayışına sahip olanlar, Ülkücü hareketin mensuplarını eleştiri hakkını nasıl ve nereden kendilerinde görüyor, bu olsa olsa akıl tutulması gibi bir şeydir her halde.Sayın Genel Başkanımız Vatanın bekçisi, Ülkenin sigortasıdır.

KENDİ HADSİZLİĞİ

Eğer ülkeyi kaosa çıkmaza yada karışıklığa sürükleyecek bir durum var ise Genel Başkanım kimseyi beklemez çıkar ortaya,Lidere yakışan iradeyi ortaya koyar, herkese gereken cevabı verir haddini de bildirir. Sayın İnce nin Devlet Bahçeli’ye haddini bil demesi onun kendi hadsizliğidir. Sayın İNCE, Genel Başkanımıza had bildirme sevdasına düşeceğine, Sayın Genel Başkanımızın söyledikleri ve uyarılarından ders çıkarsanız sizlerin menfaatine olacak bir durumdur.

BİZDE YÜRÜYEBİLİRDİK

Zamanında Engin Alan suçsuz yere hapse girdiğinde bizde yürüyebilirdik, hukuku tanımıyoruz deyip ülkeyi kaosa çekebilirdik ama yapmadık hukukun üstünlüğünü tanıdık bekledik ve adalet tecelli etti. Madem siz hukuka karşı böyle bir tutum içindeydiniz,bizim vekilimiz tutuklandığında neredeydiniz. Ayrıca Sayın ince düne kadar kendi genel başkanını hukuksuz ve demokratik olmamakla suçlarken bugün ne oldu da inanmadığı genel başkanını savunur hale geldi.

Birgün Genel Başkanımıza hukuk lazım olmaz zaten var olan hukuka Genel Başkanımız her daim uyar. O yüzden iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın. Önce siz kendiniz var olan hukuku tanıyın sonra başkasına hukuk dersi verin.

DEVLETİN GİZLİ BELGELERİNİ SIZDIRAN

 Siz Devletin en gizli belgelerini yasadışı bağlantılarla sızdırın siyasi malzeme yapın sonra da ben suçsuzum deyin bu ne anlama geliyor sayın İnce. Kimse kusura bakmasın da bu millet enayi değil, burası da muz cumhuriyeti değil. Değil M.vekili Cumhurbaşkanı da olsanız yapılan yanlışların hesabı hukuk karşısında verilmelidir. Herkes nasıl hukuka uyuyor ve ona göre davranıyorsa sizde uymak zorundasınız.

YALOVA DA GÖREVİNİ YAP

Zaten sayın İnce nin bugüne dek yaptığı tek şey ortada var olan bir aleve körükle gitmektir. Bugün de bizi şaşırtmadı.Sayın İnceye samimi bir uyarıda bulunayım, Genel Başkanımıza dil uzatacağınıza biraz da olsa Yalova’mızın sorunlarını dile getirseniz umarım o zaman asli görevinizi yerine getirmiş olacaksınız. İlimizle alakalı Biz kendisinden daha fazla gensoru sunduk mecliste. Son olarak madem Genel Başkanını çok seviyor ve koruyor onu yalnız bırakmasın yürüdüğü yolda, sahilde beklemek ile Ankara sıcağında yürümek bir değildir.

Sayın Genel Başkanımız ne güzel söylemiş "Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş"

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.