Yukarı Çık
.
10 Ağustos 2017 Perşembe 10:14:27
684 kez okundu.
Beton yığını yapmak içindan toprağından koparıldılar...

Yıllar önce Yalova valiliği ve Emniyet Müdürlüğü bahçesine dikilen ağaç dün gece yarısı sessiz sedasız yerlerinden söküldü.Gece sahile gezmeye gidenlerin şaşkın bakışları arasında İstanbul'dan getirilen ağaç  sökme makinesi ile sökülen ağaçların güvenlik nedeni ile toprağından koparıldığı öğrenildi.

Yalova Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün internet sitesinden alınan bilgiye göre Müdürlüğün hazırladığı ve onayladığı proje ile  Yalova valiliğinin önünde askeri kışlalarda olduğu gibi devasa bir  nizamiye binası  ile Valilik ve Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu alana giriş ve çıkışların daha güvenli hale geleceği açıklandı.

Yalova valiliği,Emniyet Müdürlüğü ve Yalova belediye binaların Yalova'nın en güzel yereni işgal ettiğini söyleyen Yalovalı doğa severler," Her üç kurumunda içinde olduğu bir alan yapılmalı.Ve kesin olarak şehir içinde olmamalı.En güzel yerde Hacımehmet Ovası. Bu Kurumlar bu alanda toplanabilir.Şehrin en güzel yerine askeri kışlası gibi nizamiye yapmak için bu ağaçlar sökülmemeliydi.Önce ellerinde ağaç. makinesi olan insanlar görülmüş daha sonrada ağaç sökme makinesi ile  söküldüler.Bu ağaçları Araştırma Enstitüsüne dikileceğinkini söylediler.Bu ağaçlar bir daha tutmaz.Tepki toplamamak için böyle söyleniyor.

Bu ne tezatlık.Çevrecilik örneği yürüyen köşk ÜNESCO  listelerine sokmaya çalışılırken yetişmesi yıllar alan ağaçlar sökülüyor.Yetişmiş ağacın güzellik ve faydalarından başka kime ne zararı var ki? ATATURK' un Yürüyen kökteki duyarlılığının olduğu bir şehirde bu olmamalıydı.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.