Yukarı Çık
.
10 Ağustos 2017 Perşembe 17:23:32
577 kez okundu.
Yalova AK Parti il başkanlığına aday olduğunu ilk açıklayan Ali Faik Aydın oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın" Metal yorgunluğu yaşayanları ayrılması gerekir demesinden sonra İl başkanlığına aday olacak kişiler  şimdiden temaslarına başladı.

Yalova'da beldelerdeki başkanlık seçimlerinden sonra şimdi sırada ilçeler ve İl başkanlığı seçimleri için kıyılarda köşelerde kulis faaliyetleri başlarken geçtiğimiz günlerde, Başbakan Binali Yıldırım da  il başkanlarıyla yaptığı toplantıda kongrelerle ilgili net konuştu. Bu yıl içinde il ve ilçe kongrelerinin tamamlanacağını kaydeden Başbakan Yıldırım “AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiştir. Bu yıl içinde il ilçe teşkilatlarındaki kongre sürecimizi tamamlayacağız. Bir kan değişikliği bir can değişikliği olacak. Sonra 2018’den sonra da yerel seçimlere ağırlık vereceğiz. Süreç böyle işleyecek." dedi.

Yıldırım'ın açıklamasında üzerinde durulması ve altının çizilmesi gereken nokta " Bir kan değişikliği bir can değişikliği olacak." vurgusudur.

Yalova AK Parti kulislerinde öteden beri bir değişim yaşanması konusunda beklentiler vardı. Referandumda ortaya çıkan sonuçta artık bu değişim kaçınılmaz hale geldiği konuşulmaya başlandı..

YALOVA DA İLK ADAY

Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın, önümüzdeki ay yapılması beklenen kongrede Ak Parti İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Yalova Kızılay Şubesi başkanı ve muhasebecilik yapan  Aydın, kararını 14 Ağustos’ta Uygulama otelinde yapacağı toplantıyla kamuoyuna duyuracak.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ak Parti’de çeşitli kademelerde görev yapan, belediye başkan ve milletvekili aday adaylığı müracaatlarında bulunan Ali Faik Aydın, sosyal medya hesabından Ak Parti il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

YALOVA DA DEĞİŞİM OLMALI

Sık sık Ankara'ya giderek temaslarda bulunan Aydın, " Yalova’da bir değişimin olması gerek.Bugüne kadar ki başarılarımız, sivil toplum kuruluşlarındaki tecrübelerimiz, sorunları çözme noktasındaki mesleki bilgi ve birikimimiz bizleri doğup büyüdüğümüz şehrimize hizmet etme, mensup olduğumuz davamızdaki teşkilat sorumluluk bilincimizle değişim noktasında sadece ben değil, biz olarak yola çıkma kararımızı 14 Ağustos 2017 tarihinde basın toplantısıyla açıklayacağız..

ŞAİBEDEN UZAK

Yeni Türkiye yolunda yeni Yalova’ya yeni heyecanlarla ulaşabiliriz. Siyaset kavramını kişiliğimizle fikir ve üslubumuzla yeni açılımlarla yeni projelerle yeni vizyon ve güçle ileri demokrasi anlayışıyla güçlü bir toplum yapısıyla inşallah yaşanabilir şehrimizde Ak Parti ışığını en güzel şekilde temsil edeceğiz. Aydınlık yarınlar için çalışacağız. Ehliyet, liyakat sahibi kadromuzla, bayanı, genci ve teşkilat tecrübesini birleştiren bir yönetim anlayışıyla bir olacağız, beraber olacağız. Şaibeden uzak, kendi geleceği icin değil, gelecek nesiller için çalışan, proje üreten, davası milletin davası olan yol arkadaşlarımızla Yalova’da yerel ve genel seçimlerde uygulayacağımız şehrimize ait ritmik çalışmayla sonuç endeksli olacağız” dedi.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.