Yukarı Çık
.
11 Ağustos 2017 Cuma 13:09:24
265 kez okundu.
Yalova İl Özel İdarisince yaptırılan sulama göletlerinin hizmete sunulması dolayısıyla Çiftlikköy ilçesine bağlı Dereköy Kazı Dolgu Göleti'nde toplu açılışı töreni düzenlendi.

Tarımsal üretimin artması adına çiftçiye verilen desteklerin her geçen gün artıyor diyen Yalova valisi Yalova Valisi Tuğba Yılmaz,  "İlimiz, sanayide, turizmde her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Aynı zamanda tarımda da katma değeri yüksek yatırımların, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi sayesinde tarımda da her geçen gün kendisinden söz ettiriyor. Biz de tarım alanında üreticilerimize yönelik destekte gerek göletler, gerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi kanalıyla çiftçilerimize vermiş olduğumuz desteklerle her zaman sizlerin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sizler aynı zamanda üretiyorsunuz,  Yalova'nın tarımına katkı sağlıyorsunuz. O nedenle ben sizlere çok teşekkür ediyorum."

Törende yapılan konuşmaların ardından  Dereköy, Sugören ve  Mecidiye köylerinde yaptırılan ikişer,  Çukurköy, Sermayecik,  Örencik, İlyasköy'lerinde de birer sulama göledini, protokolle açılış kurdelesini keserek hizmete sundu.

Törene  AK Parti  Yalova  Milletvekili  Fikri Demirel,  Altınova Kaymakamı Zafer Engin,  Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Selim Karahan da katıldı.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.