Yukarı Çık
.
9 Ekim 2017 Pazartesi 10:48:54
695 kez okundu.
Yalova CHP İl kongresine hazırlık döneminde Merkez ilçe Mahalle ve ön seçim delegelerinin seçimleri tamamlandı.Seçimlerde beyaz ve mavi grup çekişti.

Üç listenin yarışması beklenirken Kırmızı liste seçimlerin tarihinin değiştirildiği iddiası ile çekilmesi üzerine Yalova milletvekili Muharrem İnce'nin desteklediği beyaz grup kazanan taraf oldu.

CHP Yalova İl Başkanlığınca  yoğun bir kongre seçimlerine hazırlık dönemi yaşanırken, hafta sonunda Armutlu, Çınarcık ve Merkez ilçelerinde partililerin yoğun katılımları sonunda gerçekleştirildi. Armutlu ve Altınova İlçelerinde Cumartesi günü tek liste ile mahalle ve ön seçim delegeleri belirlendi. Pazar günü Çınarcık ve Merkez İlçe başkanlığının Mahalle ve ön seçim delege belirleme seçimleri yapıldı.

Çınarcık İlçe Başkanlığında Gerçekleştirilen aday belirleme işlemi Pazar günü yapılmış kırmızı ve beyaz liste de belirlenen adaylar için oy verme işlemi sonucunda kırmızı listenin belirlediği adaylar seçimi kazandı..

Harmanlar,Taşliman,Çamlık,Hasanbaba,Karpuzdere de kırmızı liste adayları önde çıkmış,Koru Hürriyet,Cumhuriyet ve Atakent Mahallelerinde Beyaz liste adayları kazanmıştır. Böylece Kırmızı 255 – Beyaz liste 83 oy aldı.

MERKEZDE PROTESTO

14-15 Ekim tarihinde yapılacağı beklenen  Yalova  CHP merkez ilçe kongresinin erkene çekilerek  7 Ekim tarihe İl teşkilatı tarafından alınması tepki toplayarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan kırmızı grup, erkene alınan tepki göstererek ," Bizler bu delege seçiminin partililik ahlakına,etik değerlere,parti içi demokrasiye uygun şartlarda olmayacağını;üyelerimizin iradesinin sandığa sağlıklı bir şekilde yansımayacağını;seçimin güvenliği ile ilgili ciddi endişeler barındırdığını;hatta oy kullanacak tüm üyelerimiz ve partimiz için sıkıntılı,gergin bir ortam yaratacağını düşünmekteyiz.

Bu sebeplerden dolayı KIRMIZI LİSTE olarak bu etik dışı delege seçimine katılmama ve çıkacak sonucu meşrulaştıracak bir pozisyonda bulunmama kararı almış bulunmaktayız." dediler.Bu protesto ve çekilme kararından sonra Merkez ilçede yapaılan ve 2 grubun katıldığı seçimler CHP İl Başkanlığı binasında gerçekleştirildi.

13 MAHALLE

Mahalle ve ön seçim delege belirleme işlemi saat. 09.00 da başlamış sabah ve öğle olmak üzere 13 merkez mahalle bölünerek aday liste belirleme işlemi gerçekleştirildi.Merkez köylerinde dahil olduğu seçimler sonucunda beyaz liste tek İsmetpaşa Mahallesinde kaybetmiş olup diğer tüm 12 mahalle ve köyleri kazandı. Büyük çekişmenin beklendiği Bahçelievler Mahallesi delege aday listesinde Beyaz Liste 107 oy, Mavi Liste 71 oy aldı.

Diğer mahalleler ve köyler de oy dağılımı;

BAĞLARMAŞI MAH. Beyaz 48 - Mavi 12 oy, SÜLEYMANBEY MAH. Beyaz 48 - Mavi 22 oy, RÜSTEMPAŞA MAH. Beyaz 40 - Mavi 30 oy, MKP MAH. Beyaz 12 - Mavi 5 oy, GOP MAH. Beyaz 28 - Mavi 26 oy, BAYRAKTEPE mah. Beyaz 19 - Mavi 2 oy, DERE MAH. Beyaz 31 - Mavi 15 oy, KAZI KARABEKİR MAH. Beyaz 22 - Mavi 8 oy, FEVZİÇAKMAK MAH. Beyaz 57 - Mavi 9 oy, A.MENDERES MAH. Beyaz 39 - Mavi 33 oy, PAŞAKENT MAH. Beyaz 16 - Mavi 11 oy, İSMETPAŞA MAH. Beyaz 23 -Mavi 35 oy çıkmıştır. KÖYLER ise 94 toplam oy kullanılmış olup Beyaz Liste 90 oy, Mavi liste sadece Samanlı köyün de 4 oy çıktı.

İl Başkanı Özcan Özel yaptığı yazılı açıklamada,"katılım gösteren tüm partililerimize teşekkür ederim. Üyelerimizin iradesiyle belirlenen listelerin ilçe kongrelerinde yeni başkan ve yönetimlerini belirleme çalışmasının sonuna geldik. Son olarak 14.10.2017 de Çiftlikköy İlçemizin de adaylarını belirlemesinden sonra kongreler dönemine adım atılacak.İl Başkanlığı kongresi Aralık 2017 sonunda Gerçekleştirilecektir." dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.