Yukarı Çık
.
31 Ekim 2017 Salı 12:07:03
261 kez okundu.
Yalova dan İzmir deki Alsancak Limanı na getirilen ve İtalya ya gidecek gemiye yüklenen konteynerde havasız kalan 9 kaçak, konteyneri yumruklayarak seslerini yetkililere duyurdu.

İzmir'de  Alsancak Limanı'na gelen konteynerden ses duyan ekiplerin dikkati sayesinde yaşanabilecek bir insanlık dramı son anda önlendi. Yalova'dan  İzmir'e getirilen ve içerisinde ihracat yapılacak eşya olduğu beyan edilen konteynerin  İtalya'ya gidecek "Melek" isimli gemiye yüklenmesi için  Alsancak Limanı'nda işlem başlatıldı.

Gümrük kontrolüne tabi tutulan ve yoğunluk kontrolü için X-ray cihazına yönlendirilen konteynerden yükselen sesler üzerine detaylı arama yapıldı.İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, konteynere girdiklerinde eşyaların arasına gizlenmiş baygınlık geçiren kaçakları fark etti.

Yalova'dan karayoluyla yaklaşık 6 saat yolculuk yapan ve konteyner içinde havasız kaldıkları belirlenen bir Iraklı ve 8 Suriyeli, ekiplerin dikkati sayesinde son anda hayata tutundu. Böylelikle ülkelerindeki iç savaş ve karışıklıklar nedeniyle daha iyi yaşam ümidiyle  Avrupa ülkelerine yasa dışı yollardan gitmeye çalışanların ölümle sonuçlanan yolculuklarına bir yenisinin eklenmesi son anda engellendi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.