Yukarı Çık
.
10 Kasım 2017 Cuma 18:28:59
269 kez okundu.
Yalova Üniversitesinde FETÖ dalgası devam ediyor

Mayıs 2016 da Rektör vekilliğine getirilince,Yalova Marina’daki bir işletmede kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen ve ,"Üniversitede illegal yapılanmaya kesinlikle izin vermeyeceğim, devletin politikası ne ise özenle onu uygulayacağım.Çabam bilim üreten, kentiyle bütünleşmiş bir Yalova Üniversitesi oluşturmak. Malumunuz paralel devlet yapılanması meselesi var. Şunu çok açık yüreklilikle sizlerin aracılığı ile bir kez daha söylüyorum: Yalova Üniversitesi devletimizin ve milletimizin hizmetindedir. Devletimizin politikası ne ise özenle onu uygulayacağım. Bu konuda hiçbir çekincem yoktur. Ülkemizin 2023 vizyonu hedeflerine ulaşabilmesi için her türlü katkıyı vereceğim. Üniversitemizde ne paralel devlet yapılanması ne de bir başka illegal yapılanmaya kesinlikle izin vermeyeceğim” diyen eski  rektör vekili Prof. Dr.  Hüseyin Yıldırım FETÖ operasyonu kapsamında göz altına alındı.

ÇALIŞANLARDA VAR

Yalova'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, eski  Yalova Üniversitesi  Rektör Vekili Prof. Dr.  Hüseyin Yıldırım ile daha önce görevlerinden uzaklaştırılan 4 üniversite çalışanı gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ ile irtibatlı oldukları ve örgüte finans sağladıkları belirlenen  Yalova Üniversitesi personeline yönelik operasyon düzenledi.

ERUSLU' DA SONRA VEKALET ETMİŞTİ

Operasyonda, FETÖ soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan eski  Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Niyazi Eruslu'nun yerine bir süre rektör vekili olarak görev yapan ve üniversitede halen öğretim üyesi olarak çalışan Prof. Dr.  Hüseyin Yıldırım ile daha önce görevlerinden uzaklaştırılan üniversite personeli S.D, E.B, Ç.B ve H.B gözaltına alındı.Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.