Yukarı Çık
.
14 Kasım 2017 Salı 08:18:52
471 kez okundu.
Bugün meclis gündemine geliyor

Fatih caddesindeki 50 dönümlü canlı ağaç müzesini yok ettiler,daha sonra TİGEM arazileri gitti...Arkasından Termal Yolu üzerinde çam ağaçlarının bulunduğu alan Ticaret odasına verilerek yok edildi...Bunlar yetmedi..Uygulama otelinin karşısındaki açık hava müzesi yok edilmek istendi...Daha geçen gün Doğuş sporun bulunduğu acil toplanma alanına bina yapmak için göz diktiler..Hükümet binasının karşısındaki ağaçlık ve yeşil alan satıldı,iş merkezi kuruldu....Sahildeki Gazi Paşa caddesinin denize bakan yeşil alanlar kafeteryalara satılarak yok edildi...Bunlar yetmiyormuş gibi şimdide İDO karşısındaki bölgenin tek ağaçlık alanına okul yapmak için kolları sıvadılar.

Hem de gürültünün ve trafiğin en yoğun olduğu bölgeye aklı selimler okul yapmak istiyor.Ve bunun içinde harekete geçtiler.Ve bugün meclis gündemine geliyor.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

İDO iskelesinin karşısında bulunan Yalova Meteoroloji Müdürlüğü binasının yanındaki yeşil alana okul yapılması için çalışmalar başlatıldı.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk ilkokulu bünyesinde bulunan ortaokul kısmının İDO iskelesinin karşısındaki yaklaşık 4 dönümlük yeşil alana yapılması için Yalova belediyesinden talep ederek imar planlarında yeşil alan görülen yerin eğitim alanı olarak değiştirilmesini talep etti.

Yalova  İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun ve İl Milli eğitim Müdürlüğü  İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Özcan Yetkiner’le birlikte, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret ederek talebini ilettiler.

Yalova  İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun’un talebinin ise 14 Kasım Salı Günü Yalova Belediyesinin 7. oturumunda ek gündem maddesi olarak kabul edileceği ve talebin imar komisyonuna sevk edileceği öğrenildi.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Dünyanın gelişmiş ülkelerine bir bakın diyen Yalova'lılar," Acaba bu arazi babalarının malı olsa acaba verirlermi? Atatürk okulunun bu gürültülü vce trafiğin yoğun olduğu bölgeden kalmasını beklerken kalkmışlar daha tehlikeli ve gürültülü yere Orta okul yapacaklarmış.Bu kadar kıt düşünce olurmu?Bizler çocuklarımızı Atatürk okuluna göndermeye korkarken Bu yapılmak istenen okul konumu hatalı olur.Ayrıca bu ağaçlık alan insanların nefes aldığı alanlar.

MECLİS ÜYELERİ KARŞI GELMELİ

Yalova da her yönetici kolay yerlere göz dikiyor.Okullar mümkün olduğu kadar gürültünün uzak olduğu alanlara yapılmalı.AK Partili,CHP li ve bağımsız meclis üyelerine sesleniyoruz.Bu hatalı talebe evet demeyin.Gelecek nesiller sizi affetmez.Şehrin göbeğinde okula ihtiyacımız yok." dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.