Yukarı Çık
.
2 Aralık 2017 Cumartesi 10:23:56
228 kez okundu.
Şimdi Belediye başkanıda mı Yalova haini oldu

Hemen bitişiğinde Yalova belediyesine ait ve daha önce Yalova üniversitesinin kullandığı 1200 öğrenci kapasiteli bir bina varken Sahilde ve Yalova'nın en işlek bölümü olan  İDO iskelesi karşısındaki meteoroloji merkezi ve çevrenin tek yeşil alanı olan alana bir okul yapılmak istenmesine karşı çıkanları Yalova hainliği olarak suçlayarak açıklamada bulunan bir sendika yöneticisinin," Burasını zaten kullanmıyor.9 milyon 500 bin liralık bir yatırıma engel olmaya çalışmak Yalova’ya ihanet olur" açıklamasına en güzel cevabı Yalova belediye başkanı Vefa Salman verdi.

Yalova gazetesinin haberine göre belediye başkanı Vefa Salman," Meteoroloji Müdürlüğü arazisinin bir okul yapılması için uygun yer değil.Şuan ki Okulun yeri de doğru değil" dedi.

MECLİS GÜNDEMİNDE.

Ak Partili belediye meclis üyelerinin ısrarla istedi Meteoroloji Müdürlüğü'nün bulunduğu arazinin bir okul yapılabilmesi amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verilip verilmeyeceği Aralık ayı meclisinde gündeme gelecek ve karara bağlanacak.

Meclis gündeminde yer alan konu öncesinde bir açıklamada bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman," okul için o nokta hiç de doğru bir yer değil.

Şuan ki okul da bulunduğu yerden kaldırılmalı.

BENDE BU OKULDA OKUDUM

Bunu söyleyen adam kim? Yalova Belediye Başkanı, CHP üyesi ve ilkokulu burada okumuş birisi. Yani Atatürk'ün adı kaldırılmak isteniyor denilmesi çok komik bir yaklaşım. Bu okulun yeri artık doğru yer değil. Ama bu okul başta şehrin trafiği olmak üzere bazı konularda olumsuz etkilediği için kaldırılmalı derken.

ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ YOK

Çocuklarımızın trafik anlamında güvenliğini sıkıntıya sokuyor o nedenle kaldırılmalı derken de aynı sıkıntılara neden olacak Meteoroloji Müdürlüğü'nün bulunduğu alana bir okulu lokalize etmek hiç de sağlıklı bir yaklaşım değildir. Şu an için olmasa da 10 sene sonra Atatürk İlkokulu'nun düştüğü konuma burası da düşecektir. Bir kentte anlık yada 10 yıllık planlamaların yapılması yanlıştır. Bu kent ne çekiyorsa bu anlayıştan çekiyor. Bu kentte artık planlamaları okulları 50 senelik olarak yapmamız lazım. Şehir trafiğinin yoğun olduğu belli noktalardaki artık buralardan almalıyız..

PARK YAPALIM

Kentin nefes alma mekanlarının tek tek yok olduğunu dile getiren Salman sözlerine şu şekilde devam etti, "Öte yandan ben orasının yeşil alan olarak kalmasından yanayım. Zira şehirde nefes alınacak alanları tek tek yok ediyoruz. Yalova yeşil bir kent. Bu yeşilliği korumak adına park alanlarının özellikle en sorunlu olan Süleymanbey, Fevziçakmak Bahçelievler ve Rüstempaşa Mahallelerimizde korumak ve arttırmak zorundayız. Buralarda yer olmadığı için çocuk parkı dahi üretemiyoruz. Elimizde hazır bir yer varken, onu da yok edersek kente yazık etmiş oluruz. Orası o hali ile kalsın. Ben orasını halkımızın oturup kalkacağı ve nefes alacağı bir yer haline getireyim

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.