Yukarı Çık
.
7 Aralık 2017 Perşembe 09:17:56
371 kez okundu.
CHP İl Genel meclis üyesi ve grup başkanı Bahar Doğan Yalova valisi,belediye başkanlarını,Karayollarını göreve davet ederek," İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı" dedi.

Hemen hemen her ay ölümlü kazaların meydana geldiği ve birkaç gün önce aynı bölgeve aynı noktada meydana gelen kazada hayatlarını feci şekilde kaybeden, 83 yaşındaki  anne Gülsüm Öztürk ve kızı 51 yaşındaki Sabriye Öztürk'ün ölümünden sonra konu İl Genel meclisinin gündemine geldi.Tonami meydanındaki basit önlemi alamayanlardan ses çıkmıyor.

CHP İl Genel meclis üyesi ve grup başkanı Bahar Doğan Yalova valisi,belediye başkanlarını,Karayollarını  göreve davet ederek," İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı" dedi.

 İl Genel Meclisi Üyesi Bahar Doğan, İl Genel Meclisi Aralık ayı oturumunun ikinci bileşiminde bu konuyu gündeme getirdi. Doğan, üstgeçitlerin yaşlı ve engelliler için uygun hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Doğan, vatandaşların bunun bir kaza olmadığını söylediğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşamını yitiren anne 83, kızı ise 51 yaşındaydı. Bundan 4-5 yıl önce Çiftlikköy’de üstgeçide çıkamayan yaşlı bir vatandaşımızın tam üstgeçidin altında kaza geçirdiğini ve öldüğünü gördüğümde çok üzülmüştüm. Bu şehri yönetenler ve yetkililer bunu hiç mi düşünmüyorlar? Tekerrür eden bu kazalardan hiç mi ders çıkartmıyorlar? Aynı yerde daha 1 ay önce yine kaza olmuş ve 1 kişi ölmüştü. Bu ölümcül kazalar hiç mi vicdanlarını sızlatmıyor? Karayollarının, belediyenin ve Sayın Valimizin bir şeyleri düşünmesi lazım. 83 yaşındaki bir insanın o üstgeçitten çıkmaya mecali olur mu? Aynı şekilde engelli vatandaşlarımız için de aynı durum söz konusu. Çıkabilse çıkacak zaten, yolu kestirme kullanmak isterken yaşamlarını yitirdiler. Buradan ısrarla söylüyorum, tüm belediyeler üst geçitlere asansör yapsınlar. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil. Üst geçidin bulunduğu yerde vatandaşların tehlikesine olan alanı bir çit ile engelleseler, vatandaş zaten oradan geçmez. Asansör yapamıyorsanız bari bunu yapın. İnsanlar bir şekilde kazasız belasız evlerine gitsinler. Bir haneden iki kişi hayatını kaybetti; yazıktır, günahtır.”

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.