Yukarı Çık
.
7 Aralık 2017 Perşembe 12:57:47
205 kez okundu.
Yalova’da“silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılanan 6 Fetö sanığına çeşitli hapis cezaları verildi.Davada Adliye çalışanlarına hapis cezası yağdı.

Türkiye’yi parçalama, iç savaş çıkartmak amacıyla 15 Temmuz’da girişilen hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye oldukları, örgütün haberleşme ağı "ByLock" kullandıkları, örgütle irtibatlı oldukları ve finans desteği sağladıkları iddiası ile hakkında dava açılan kişilerin Yalova’da görülen davalarında kararlar verilmeye devam ediyor.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davalarda 6 sanığa çeşitli hapis cezaları verdi.

ADLİYE ÇALIŞANINA CEZA YAĞDI

FETÖ/PDY terör örgütü üyesi oldukları, örgütün haberleşme ağı "ByLock" kullandıkları, örgütle irtibatlı oldukları ve finans desteği sağladıkları iddiasıyla yargılanmasına Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Adliyedeki mahkeme salonundaki duruşmaya sanıklar ile avukatları katıldı. Sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Yalçın Yiğit ve Ümit Yılmazer’e 9 yıl, Gökhan Yılmaz ve İbrahim Teksöz 7 yıl 6 ay ve Halil Karaçam ve Hasan Yörük’e de 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.