Yukarı Çık
.
2 Ocak 2018 Salı 11:24:09
705 kez okundu.
Fedarasyon başkanı sosyal medya üzerinden AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ı mahkemeye vereceklerini açıkladı.

Koca Ragıp Paşa'nın Mısır valisi iken Mısırdaki Kıptiler için söylediği sözleri CHP yi eleştirirkensöyleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’a romanlardan tepki geldi.

Yalova Genç Romanlar Federasyonu başkanı  AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın CHP’yi eleştirirken kullandığı ifadeler Romanları tepkisini çekti.Fedarasyon başkanı sosyal medya üzerinden AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ı mahkemeye vereceklerini açıkladı.

ATAŞ NE DEDİ...

Ataş’ın,” Ana muhalefetin sözcüleri yine birilerinin sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. “Merd-i kıpti şecaat erzedeyim derken sirkatin söyler” misali..” demesi tepkilere sebep oldu.

MANASI NE ?

Bu söz, aslında Koca Ragıp Paşa'ya ait bir beyit olup, esası da: ''Şecaat arz ederken merdikıpti sirkatin söyler" şeklindedir ve: "Kıpti'nin mert olanı, yiğitliğini, kahramanlığını anlatırken hırsızlığını söyler" manasına gelir.

AYRIMCILIK YAPIYOR

Yalova Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu bir açıklama yaptı ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ı ayrımcılık yapmakla suçladı.

Mustafa Ataş’a,”Hiç yakışmadı hem de hiç” diye seslenen Roman Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu,”01.01.2018 günü Ak Parti İstanbul Milletvekili (Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yard.)Mustafa ATAŞ 01.01.2018 günü sosyal Medya Hesabından :
Ana muhalefetin sözcüleri yine birilerinin sözcülüğünü yapmaya devam ediyor.
“Merd-i kıpti şecaat erzedeyim derken sirkatin söyler” misali..
En güzel hakem millettir..
Şeklinde talihsiz ve tüm ROMAN camiasını ayaklandıran ,Üzen ,ve her şeyden önemlisi KÜÇÜMSEYEN,AŞAĞILAYAN bir paylaşım yaptığını gördüm
Bu sözün anlamı ‘Çingenenin Merdi Yiğitliğini anlatırken Hırsızlığını Anlatırmış’’
Türkiyenin En büyük partisinin Genel Başkan Yardımcısına yakışmayacak olan bu paylaşımı şahsın geldiği mevki ve makamın başını döndürdüğünün kanıtı olup Ağzında çıkanının ya kulağı duymadığı, yada Kibrinden umursamadığı anlaşılmaktadır.
Bizim Sayın Cumhurbaşkanı yada Ak Parti ile herhangi bir sorunumuz yoktur.Romanların Cumhurbaşkanımızı ne kadar sevdiği onun için can vereceği kamuoyunun tartışılmaz malumudur.Ancak bu yanında bulunan ağzından Nefret salyaları akanın yaptığı yanına kar kalacak anlamına gelmez Biz sivil toplum önderleri olarak başlıca görevimiz halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde yaşamalarını sağlamak ve onların ayrımcılığa uğramadan Onurlarını Korumaktır.
Asli vazifemiz gereği Mustafa ATAŞ hakkında Anayasa nın 10 maddesi TCK /122 ve TCK 216 maddeleri ve Siyasi Partiler Kanunun 220 Maddesi gereğince suç duyurusunda bulunuyoruz.Kamuoyuna Saygı ile duyurulur…..” ifadelerinde bulundu.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.