Yukarı Çık
.
4 Ocak 2018 Perşembe 13:38:35
346 kez okundu.
Okul bahçesinde heyelan..Tonlarca ağırlıktaki toprak kaydı...

2016-2017  eğitim döneminde eğitime açılan  Çiftlikköy İlçesinde bulunan Diriliş İmam Hatip Anadolu Lisesi'nin arka bahçesinde meydana gelen heyelanda basketbol sahasına taştı zemin çatladı..

Bina yapılırken okul arazisi bitişiğinde bulunan tepenin kayma ihtimali göz önüne alınmadan okul tamamlandı ve 2016-2017 eğitim döneminde eğitime açıldı.İlçedeki inşaat hafriyatlarının kontrolsüz olarak döküldüğü tepecik yağan yağmurlarla okul bahçesinde bulunan basketbol sahasına doğru hareketlendi ve saha adeta ikiye bölündü.

Tonlarca toprak istinat duvarını çatlatarak,temelle birlikte kayan toprak bahçede bulunan basketbol sahasını ise adeta ortadan ikiye katladı. Çocukların yapılan maçları izlemesi için yapılan tribün ise saha ile istinat duvarı arasında sıkıştı. Olayın yaşandığı anda okulda öğrenci bulunmaması ise muhtemel bir facianın önüne geçti. Heyelanın öğrenilmesi sonrasında Çiftlikköy Kaymakamlığı ve Çiftlikköy Belediyesi ekipleri olay yerine gelerek çalışma başlattı. Okul yönetimi tehlikenin ortadan kaldırılmasına kadar arka bahçeye öğrenci geçişini yasakladı.

AKLINIZ NEREDEYDİ?

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, yaptığı açıklamada okulun bugün için tatil edildiğini, bir sonraki gün ise başka bir okulda eğitime devam edileceğini söyledi. Müdür Tosun ayrıca istinat duvarının kontrollü bir şekilde yıkılacağını ve ardından yeni bir proje yapılarak fore kazık sistemi ile yeni duvar inşa edileceğini bildirdi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.