Yukarı Çık
.
31 Ocak 2018 Çarşamba 21:56:05
274 kez okundu.
Aylardan beri kamu oyunun açıklama beklediği soruları AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak açıkladı.

Çınarcık'ın Teşvikiye Beldesinde kum plajının bulunduğu bölgeyi Teşvikiye Belediyesinin, Orman Bakanlığından 29 yıllığına kiralanmasından sonra ,ismi açıklanmayan bir Arap Yatırımcısı "Dolandırıldım" iddiası ile AK Parti Genel Başkanlığına şikayette bulunduğu ortaya çıktı.Ne şekilde bir dolandırıcılık yapıldığı açıklanmazken olaya Genel merkezin el koyduğu öğrenildi.

Yaz aylarında binlerce kişinin deniz girdiği eğlence yerlerinin olduğu bölge yüzünden belde belediye başkanı hakkında AK Parti tarafından soruşturma açılıyor.Aylardan beri kamu oyunun açıklama beklediği soruları AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak  açıkladı.

GENEL MERKEZ TALEP ETTİ

Çarşamba günü yapılan basın toplantısında gazetecilerin,Teşvikiye beldesinin Belediye Başkanı Ahmet Meydan hakkındaki iddialarla ilgili bir yaptırım uygulanıp uygulanmadığının sorulması üzerine İl Başkanı Öztabak,"Yalova'ya değil, Genel Merkeze şikayet edildi. Öztabak,"Bundan sonraki süreç disiplin kurulunun yapacağı çalışmalar, bulacağı somut delillere bağlı olarak gereğini yapacaktır.

Genel Merkeze yapılan şikayetler neticesinde genel merkez, bizleri çağırmak suretiyle değerlendirmeler yapıldı.Genel merkezin bize gönderdiği evraklar değerlendirilmek suretiyle Yalova İl Yönetim Kurulu olarak Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan'ı ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk ettik. Bu sevk işlemi geçen haftalarda gerçekleşmiş oldu. Konu partimizin adeta mahkeme, yargı organı olan disiplin kurulundaki bir husustur. İlgili arkadaşlarımız orada hukukçu arkadaşlarla birlikte yapacakları değerlendirmeler neticesinde bir karar verecekler. Biz il yönetim kurulu olarak ihraç talebiyle sevk ettik. Bundan sonraki süreç, disiplin kurulunun yapacağı çalışmalar, bulacağı somut delillere bağlı olarak gereğini yapacaktır." dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.