Yukarı Çık
.
5 Şubat 2018 Pazartesi 19:18:50
366 kez okundu.
Bir Arap yatırımcının AK Parti Genel Merkezine yaptığı şikayet üzerine disiplin kuruluna sevk edilen Teşvikiye beldesinin AK Partili Belediye başkanı partisinden ihraç edildi.

Teşvikiye Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Meydan, Teşvikiye Beldesinde kum plajının bulunduğu 240 dönümlük mesire alanını, Teşvikiye Belediyesince 2016 yılında, Orman Bakanlığından 29 yıllığına kiralamıştı.

Planlarda mesire alanı olarak işlenen arazi iddialara göre  ismi açıklanmayan bir Arap yatırımcıya işletme hakkı sözü verilmiş, söz konusu mesire alanında ve kum plajını işleten işletmecilerle yaşanan sıkıntılar üzerine Arap yatırımcı Teşvikiye Belediye başkanını Ak parti Genel Merkezine  "Dolandırıldığı " iddiası ile şikayet etmişti..

Genel Merkez de Yalova AK Parti İl teşkilatına yazı yazarak Teşvikiye Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Meydan hakkında  yapılan  yolsuzluk şikayetler doğrultusunda ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilmesini istedi.

DAHA SUÇU TESPİT EDİLEMEDİ

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, ihraç talebiyle ilgili İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesi Belediye Başkanı Ahmet Meydan'la ilgili, "Kurul, Meydan'ın partiden ihraç edilmesi için kesin kararını verdi. Karar Genel Merkez'e gönderildi. Genel Merkez'in onayı bekleniyor.Meydan'ın belediye başkanlığı görevi ise şimdilik devam edecek" dedi.

MÜFETTİŞLER İNCELİYOR

Öte yandan iddialar üzerine,İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin de Teşvikiye Belediyesi'nde inceleme başlattıkları bildirildi. Başkan Ahmet Meydan'ın, ilerleyen günlerde konuyla ilgili detaylı bir basın açıklaması  bekleniyor.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.