Yukarı Çık
.
6 Şubat 2018 Salı 12:52:57
297 kez okundu.
Yuh olsun...

Yalova Belediyesi tarafından Gazipaşa caddesindeki " Toprak dede" heykelinin gözlükleri kırıldı.Daha  Yalova’nın İstiklal Caddesi üzerine yerleştirilen Simitçi'nin simit tablasındaki bronz simitler çalıntı şimdide simitçi heykelinin yanında bulunan  Gazete okuyan vatandaş heykellerinin elindeki gazete çalındı.

Yalova Belediyesi 2017 yılının başlarında İstiklal Caddesine 2 heykel yerleştirdi. Bu heykellerden birisi simitçi, diğeri ise gazete okuyan bir vatandaşı tasvir ediyordu. Ancak Simitçi heykelinin kafasının üzerindeki tablada yer alan bronzdan simitler 2017 yılının Aralık ayında kimliği belirsiz kişilerce çalınmıştı.

Vandalların bu yaptıklarını kınayan Yalova belediye başkanı Vefa Salman sosyal medyadan yaptığı açıklamada failleri kınarken," Ya okumayı çok seviyoruz ya da okumayı hiç sevmiyoruz… Çünkü okuyan insan figürünün elindeki gazetenin çalınmasının başka bir açıklaması olamaz. Demir Beyin demir simitlerine dadanan hırsızlar şimdide Ordinaryüsün gazetesine musallat oldular. İkinci baskı gazeteyi hazırlıyoruz en kısa zamanda Ordinaryüsün yeni gazetesini ulaştıracağız kendisine."dedi...

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.