Yukarı Çık
.
2 Mart 2018 Cuma 10:02:46
515 kez okundu.
Yalova’da FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik devam etmekte olan çeşitli soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan ve mahkemece tutuklanan 6 sanığın cezaları belli oldu.

Yalova’da Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrasında FETÖ PDY silahlı terör örgütüne yönelik düzenlenen soruşturmalar kapsamında çeşitli meslek gruplarına dahil 6 FETÖ/PDY terör örgütü üyesi, “Örgütün haberleşme ağı "ByLock" kullandıkları, örgütle irtibatlı oldukları ve Bank Asya'ya talimat ile Finans desteği sağladıkları iddiasıyla yargılanmasına  Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Adliyedeki mahkeme salonundaki duruşmaya sanıklar ile avukatları katıldı. Sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını istedi.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davalarda aralarında, Serdar Albayrak 7 yıl 6 ay, İsmail Doğu 2 yıl 4 ay 3 gün, Kemal Şahin 6 yıl 3 ay, Abdurrahman Özcan 6 yıl 3 ay, Hacı Aydın 7 yıl 6 ay ve Ahmet Mesut Birol ise 6 yıl 3 ay olmak üzere toplamda 36,5 yılı bulan çeşitli hapis cezaları verildi.Hapis cezası alan Fetö zanlıları cezalarını çekmek üzere Kandıra Cezaevine gönderildi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.