Yukarı Çık
.
6 Mart 2018 Salı 10:40:20
912 kez okundu.
Yalova Belediye Meclisi tarafından Meteoroloji istasyonu yanında bulunan park alanına yapılacak okul inşaatı için yapılan imar tadilatına mahkeme "DUR" dedi.,

Meclis kararı ile Meteoroloji i Müdürlüğü yanındaki park alanı Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma merkezine kaydırılınca yer sahibi Milli Emlak Müdürlüğü, Tarım arazilerine park yapılamayacağını  gerekçesi ile belediyenin imar tadilatına itiraz etti.

Mahkeme Milli Emlak Müdürlüğünün itirazı kabul ederek hem Araştırma Enstitüsünü hemde bölgede tek yeşil alanın yok edilmesini engellemiş oldu.

ATATÜRK OKULU İÇİN İSTEDİLER

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi üzerine Yalova Belediye Meclisi’ne taşınan ve geldiği günden beri de sürekli tartışmalara neden olan Meteoroloji Müdürlüğü ve yan tarafındaki park alanında ki plan değişikliği ve okul yapılması Yalova Belediyesinin AK Partili belediye meclis üyelerinin oyları ile geçince CHP li üyeler ve belediye başkanı Vefa Salman itiraz etti.

Başkan Salman Veto etmesine rağmen imar tadilatı meclisten geçince bu sefer yargıya baş vurarak kararın usulsüz yapıldığını ileri sürdü.

Bu çekişmeli oturumlardan sonra plan değişikliği  yasalar gereği askıya çıktı. 1 aylık süresi tamamlanan plan değişikliğine bu süre içerisinde Milli Emlak Müdürlüğü, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve CHP Yalova Belediye Meclisi grubu itiraz etti. İtirazlar bir kez daha meclis gündemine taşınarak komisyona havale edildi.Komisyon kararından sonra belediye meclisinden park alanın kaldırılması ve Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Merkezi arazinde bir yere kaydırılması planlara işlendi.

Milli Emlak Müdürlüğünün itirazı ile park alanı araştırma alanına kaydırılması mahkeme tarafından red edilmesi ,Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından açılan davaya da emsal teşkil edeceği ileri sürülüyor.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.