Yukarı Çık
.
8 Nisan 2018 Pazar 09:02:09
534 kez okundu.
Rumu öldürdürdüğü iddia edilen zanlı Çınarcık'ta yakalandı.

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Girne kentinde Solomos Apostolidis (65) isimli Rum vatandaşının öldürülmesiyle ilgili aranan Erdinç Ş. (22), Yalova'nın Çınarcık İlçesi'nde polise teslim oldu.KKTC'de Rum Solomos Apostolidis'i öldürdüğü iddiasıyla aranan katil zanlısı, Yalova'nın Çınarcık ilçesinde polise teslim oldu.

ESKİ CASİNO ÇALIŞANI:

KKTC Polisi Solomos Apostolidis cinayeti zanlısının Erdinç Ş.. isimli eski bir casino çalışanı olduğunu tespit etti. Zanlı, cinayet gecesi Ercan Hava Limanı’ndan çıkış yaparak ülkeyi terk etti.

BİRLİKTE YEMEK YEDİLER:

KKTC Polisi Solomos Apostolidis ile katil zanlısı Erdinç Ş.’ün cinayet günü Girne’de bir dönercide yemek yediğini tespit etti. 17.15’te Şentürk ile Apostolidis dönerciden ayrılırken kamerada tespit edildi.

Erdinç Ş.'ün Kıbrıstan çıkış yaparak uçakla İstanbul'a oradan da Yalova'ya geldiği tespit edildi.Çınarcık'ta bir arkadaşının yanına gelen zanlı daha sonra Çınarcık polisine teslim oldu.

İTİRAFTA BULUNDU

Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen zanlı Emniyetteki sorgusunda, 28 Mart'taki olay öncesi Apostolidis ile bir kumarhanede birlikte kumar oynadıklarını, parası bitince bu kişinin davetiyle evine para almak için yola çıktıklarını belirtti.

Apostolidis'in kendisini ormanlık alana doğru götürdüğünü anlatan Erdinç .Ş, kendisine cinsel istismarda bulunduğu için taşla Apostolidis'e vurduğunu ve oradan uzaklaştığını öne sürdü.

Apostolidis'in o an hayatını kaybedip kaybetmediğinden emin olmadığını iddia eden ErdinçŞ, olayın ardından önce Hatay'a ardından Adana'ya daha sonra da Yalova'nın Çınarcık ilçesine gelip, buradaki bir arkadaşından iş istediğini, Apostolidis'in öldüğünü öğrenince teslim olduğunu ileri sürdü.Zanlının Emniyetteki işlemleri sürüyor.

KKTC polisi Türkiye’ye kaçtığı belirlenen katil zanlının Türkiye deki soruşturması bittikten sonra Kıbrıs’a iadesi konusunda Türk polisiyle birlikte çalışma başlattı.

RUMLAR SİYASETE DÖKTÜ

Güney Kıbrıs’la KKTC arasında serbest geçişlerin başladığı 2003 yılından bu yana ilk kez Kuzey’de bir cinayet işlenmesi adanın iki kesiminde de gündemin ilk sırasına yerleşti.

Rumların Güney’e geçen Türklere yönelik ırkçı saldırılarına karşılık KKTC’de bugüne kadar Rumları hedef alan herhangi bir olay yaşanmamıştı. Solomos Apostolidis cinayetiyle bu istatistiğin değiştiği belirtiliyor.

BİR HAFTADIR KAYIPMIŞ

Yaklaşık bir haftadır kayıp olan 65 yaşındaki Rum Solomos Apostolidis’in cesedi Girne yakınlarında ormanlık alanda bulundu. Rum’un önce öldürüldüğü ardından cesedin teşhis edilememesi için yakıldığı belirlendi.

Cinayete kurban giden Solomos Apostolidis, kamera kayıtlarında en son katil zanlısı Erdinç .Ş. ile birlikte bir kumarhaneden çıkarken görüntülenmişti. Öldürülen Rum’un otomobili Girne Alsancak’ta askeri bölge yakınlarında bulunmuş, ailesinin cinayet ihbarı üzerine polis geniş çaplı soruşturma başlatmıştı.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.