Yukarı Çık
.
11 Nisan 2018 Çarşamba 23:10:20
580 kez okundu.
DÜNYA ŞAMPİYONU DALKIRAN ÖDÜL ALDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Romanlar Buluşması'na Türkiye genelinden Romanların yanı sıra ünlü sanatçıların da katıldı gecede Yalova'nın Dünya Şampiyonu Kadir Dalkıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan aldı.

 Roman vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uzun süre sevgi gösterisinde bulundu. "Büyük Roman Buluşması, Bin Bir Renk Tek Millet" sloganı ile düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ünlü Roman sanatçı Kibariye, başı örtülü çıktığı sahnede Çanakkale Lapseki Roman İlahi Grubu eşliğinde sanatçı Bayram Şenpınar ile "Allah kadirdir her şeye" isimli şarkıyı söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği üzerine ilahi söylediğini belirten Kibariye, "Ayaklarımın, ellerimin titrememesi mümkün değil. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Ben her şeye rağmen sizlerle, Cumhurbaşkanımızla, Emine Hanım'la burada bulunmaktan mutluyum. Romanlığımla gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız iyi ki var, Allah başımızdan eksik etmesin" dedi. Erdoğan'ın konuşmasından önce Romanların geçmişten bu yana yaşadıkları sıkıntıları anlatan müzikal gösteri sahnelendi. O gösteri sahnelenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan duygulu anlar yaşadı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, AK Parti Aile Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın düzenlediği “Binbir Renk Tek Millet” Büyük Roman Buluşması’nda, MMC Dünya şampiyonu Yalova'lı Kadir Dalkıran, Spor Dalında kendisini layık görülen ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.Yalovalı sporcu ödülünü alırken dakikalarca alkışlandı.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.