Yukarı Çık
.
16 Nisan 2018 Pazartesi 09:02:18
509 kez okundu.
Cezaevi firarileri gasp ettikleri cip ile polis ve jandarmayı alarma geçirdi

Çiftlikköy den kuru sıkı tabanca ile gasp ettikleri jeep ile Yalova'da polis ve Jandarma ile köşe kapmaca oynayani iki ceza evi firarisi en sonundea duvara çarparak durdular.Yaşanan kovalamacının ardından kaza yapan cipte bulunan cinayetten hükümlü iki firari yakalanarak, gözaltına alındı.

ONLAR KAÇTI,POLİS VE JANDARMA KOVALADI

Alınan bilgiye göre , Çiftlikköy'de cinayet suçundan hükümlü cezaevi firarileri E.G. (29) ile B.Ç. (26), Çiftlikköy ilçesinde bir cipi, sürücüsünü kuru sıkı tabanca ve bıçakla tehdit ederek gasp etti.

Araç sahiba tarafından yapılan ihbar  üzerine polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma Yalova çıkışları ve Termal yolu üzerinde tertibat alınarak yol kontrolleri başladı.

 İki firarinin gasp ettiği 77 BN 394 aracın şehir merkezinden geçişini tespit eden polis, yol üstünde barikat kurarak aracı durdurmak istedi. Parikatı aşarak kaçmaya başlayan firarilerle polis arasında kovalamaca yaşandı.Bu arada durumdan haberdar edilen jandarmada sorumluluk bölgesi Çınarcık yolunda farları kapalı olarak gelen aracı tespit etti.

Durumu fark eden jandarma ekipleri de aracı durdurmaya çalıştı. Dur ihtarına da uymayan firarilerin peşine bu kez jandarma ekipleri de katıldı. Ara yolları kullanan firariler, Termal istikamete yöneldi. Bir süre izlerini kaybettiren E.G ile B.Ç  yakalamak için hem polis hem de jandarma ekipleri seferber oldu.

KAZAYLA SON BULDU

Termal yolundan kaçamayacaklarını anlayan ceza evi firarileri şehir merkezinden çıkarak Yalova hudutlarından ayrılmak istedi. Termal yolundan gelip, Şehit Ömer Faydalı Caddesi istikametinde kaçmaya devam etti. Kovalamaca, cezaevi firarileri E.G. ve B.Ç.'nin içinde bulunduğu cipin duvara çarpmasıyla son buldu.Yakalanan iki firari Yalova Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Tedavilerinin ardından gözaltına alındılar.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.