Yukarı Çık
.
7 Mayıs 2018 Pazartesi 20:05:15
739 kez okundu.
Beyin kanaması geçirmişti... Yaşam Mücadelesini kaybetti
 •  Dün beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırılan ve bir süredir tedavi gören Salih Mirzabeyoğlu hayatını kaybeti.Mirzabeyoğluı'nun Avukatı Hasan Ölçer,  yaptığı açıklamada, "“Beyin ölümü gerçekleşti, diğer vücut fonksiyonları ise çalışıyor. Şu an Yalova Devlet Hastanesinde" dedi.

  Mirzabeyoğlu cuma gecesi hastaneye gelerek “Kendimi iyi hissetmiyorum” demiş, beyin kanaması geçirdiğinin saptanmasının ardından acilen ameliyata alınmıştı.

  DÜN YALOVA'ya GELDİLER

  Salih Mirzabeyoğlu'nun, Sağlık durumunu öğrenmek için Ak Parti milletvekili Mehmet  Metiner  dün Yalovaya geldi.

  Hastane Başhekimi Dr. Recep Hacı ile görüşen ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirilen, Mehmet Metiner, Mirzabeyoğlu hakkında son bilgileri aldı.

  Dün de bir diğer Ak Parti milletvekili Nejdet Külünk hastaneye gelerek hastane yetkilileri ile görüşmüş ve ailesini ziyaret etmişti.

  Gerçek adı Salih İzzet Erdiş olan Salih Mirzabeyoğlu, 28 Şubat döneminde "Anayasal düzeni  silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek" suçlamasıyla İBDA-C davasında yargılanmış, müebbet hapis cezası nedeniyle 16 yıl cezaevinde kaldıktan sonra yeniden yargılanıp beraat etmişti.

  Salih Mirzabeyoğlu

  Bütün Fikrin Gerekliliği - İktidar Siyaset Hareket, İstikbal İslamındır - Denenmemiş Tek Nizam, Tilki Günlüğü, Başyücelik Devleti -Yeni Dünya Düzeni, Telegram - Zihin Kontrolü, Parakuta - Para'nın Romanı, Yağmurcu - Gerçekliğin Peşinde, Hukuk Edebiyatı - Nizam ve İdare Ruhu ile İşkence - Gözlem kitaplarını yazarı olan Salih Mirzabeyoğlu, 28 Şubat sürecinde İBDA-C örgütüne liderlik yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

  Salih Mirzabeyoğlu, 10 Mayıs 1950 tarihinde Erzincan'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 15 yaşında Necip Fazıl Kısakürek ile tanışarak Nakşibendi tarikatına katıldı. 1970 yılında da İslami gençlik hareketlerinden biri olan Akıncılar'ın kurucuları arasında yer aldı. Bunun yanında Gölge ve Akıncı Güç dergilerini de çıkardı. 12 Eylül 1980 askeri darbesi sırasında da gözaltına alındı. Daha sonra Büyük Doğu hareketi çevresinde yazı hayatına devam etti. 1991'de Amerika'nın Irak'a saldırmasıyla oluşan dönemin siyasi baskıları sonucunda da tutuklandı. 28 Şubat sürecinde de İBDA-C örgütüne liderlik yaptığı gerekçesiyle yeniden gözaltına alındı. 2001 yılında da idam ile yargılandı. Fakat bu cezanın kaldırılması üzerine müebbet hapse mahkum edildi. 23 Temmuz 2014 tarihinde de İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararıyla tahliye oldu.

  Kitapları

  Bütün Fikrin Gerekliliği - İktidar Siyaset Hareket

  İstikbal İslamındır - Denenmemiş Tek Nizam

  Tilki Günlüğü

  Başyücelik Devleti -Yeni Dünya Düzeni

  Telegram - Zihin Kontrolü

  Parakuta - Para'nın Romanı

  Yağmurcu - Gerçekliğin Peşinde

  Hukuk Edebiyatı - Nizam ve İdare Ruhu

  İşkence - Gözlem

  Şiir ve Sanat Hikemiyatı - Estetik ve Ahlak

  İktisat ve Ahlâk - İktisada Giriş

  Hikemiyat - Tefekkür ve Hikmet

  Kavgam 2 Cilt - Necip Fazıl

  Marifetname - Süzgeç ve Şekil

  Dil ve Anlayış - Dil ve Diyalektik

  İslama Muhatap Anlayış - Teorik Dil Alanı

  Necip Fazıl'la Başbaşa - İntibâ ve İlhâm

  Kültür Davamız - Temel Meseleler

  İdeolocya ve İhtilal - Kavganın İçinden

  Yaşamayı Deneme - Kim'in Romanı

  Ölüm Odası - B Yedi

  Kökler - Necip Fazıl'dan Es-Seyyid Abdülhakim Arvasi'ye

  Müjdelerin Müjdesi

  Gölgeler

  Sahabilerin Rolü ve Manası

  Hakikat-i Ferdiyye

  Üç Işık

  İBDA Diyalektiği

  Kayan Yıldız Sırrı

  Aydınlık Savaşçıları

  Erkam

  Büyük Muztaribler

  İnsan

  Sefine - Fikir

  Madde Nedir?

  İman ve tefekkür

  Berzah - Fikir

  Esatir ve mitoloji

  Ölüm Odası - B-Yedi

 • Son dakika.... Mirzabeyoğlu ailenin isteği üzerine tam teşekküllü bir ambulans ile doktorlar eşliğinde İstanbul Siyami Ersek  hastanesine sevk edildi..Mirzabeyoğlu, prosedür gereği fişe bağlı olarak 2-3 gün daha bu şekilde bekletilecek.
   

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.