Yukarı Çık
.
8 Mayıs 2018 Salı 09:01:26
550 kez okundu.
Yalova MHP aday adayları belirlendi

24 Haziran seçimlerinde MHP den aday aday olacakların isimleri belirlenerek MHP Genel  Merkezine iletildi. 3 Mayıs Çarşamba gününe kadar müracaatlarını yapan aday adayları daha şimdiden seçim gezilerine başlayarak seçmenlere kendilerini tanıtıyorlar.

MHP Genel  Merkez Yürütme Kurulu  21 Mayıs 2018 tarihinde Yalova'dan aday gösterilecek olan kesin  aday  isimlerini Yüksek Seçim Kuruluna bildirecek. Yalova'dan aday adayı isimler şöyle MHP eski İl Başkanı Hasan Topçular, Makine Mühendisi  Ali Oğuz Berberoğlu ,  Ülkü Ocaklarında yetişen Mustafa Taha Kaya (Geçen dönem TÜRKİYE öğrenci  meclisi başkanlığı yaptı . Ülkü ocakları yönetiminde bulundu . Şeyhedebali  Üni versitesi okul başkanlığı ve Siyaset Bilimi Kamu yönetimi 4 sınıf öğrencisi),Numan Sait Eren, Maltepe Üniversitesinde Doktora Eğitimi alan Mete Örnek.

SORUŞTURMADAN GEÇİYOR

MHP'de milletvekili aday adayı başvuruları, FETÖ'den sızma olmaması amacıyla incelemeye alındı. Partide hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu, 1815 aday adayının başvurusunu detaylı bir şekilde ele alacak.

Bu incelemenin ardından başvurular, Milletvekili Aday Adayı Değerlendirme Komisyonu'nca bugünden  itibaren değerlendirilemeye alındı.

 Müracaatları hem aday adaylığı başvuru sürecinde, hem başvuru sürecinin sona erdiği 3 Mayıs'tan itibaren her yönüyle inceleyen grup, çalışmalarında başta FETÖ olmak üzere diğer yasa dışı eylemlerde bulunanlardan bir sızma olmaması için yoğun araştırma yapıyor.

Başvurular, ayrıca 7 Mayıs Pazartesi gününden itibaren de MHP Genel Başkan yardımcıları Edip Semih Yalçın ve Feti Yıldız ile Genel Sekreter İsmet Büyükataman'dan oluşan Milletvekili Aday Adayı Değerlendirme Komisyonu tarafından detaylı şekilde incelemeye ve değerlendirmeye alındı.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.