Yukarı Çık
.
8 Mayıs 2018 Salı 16:37:28
587 kez okundu.
24 Haziran seçimleri için CHP den Yalova milletvekili olmak isteyen beş kişi kesinleşti.

Aday adaylarının  isimleri arasındaki sıralama genel merkez tarafından yapıldıktan sonra Yüksek seçim Kuruluna bildirilecek.Beş dönemden beri CHP nin ilk milletvekili olan Muharrem İnce'den sonra Yalova dan kim milletvekili seçilecek merak edilirken,27 dönem milletvekilliği için aday adayı olan CHP eski Yalova İl Başkanı Ertan Şener'den sonra İl Başkanlığına İl Genel Meclis üyesi Bahar Doğan oy birliği ile getirildi.

Tecrübeli siyasetçi Bahar Doğan İl Başkanlığına getirildikten sonra AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak'ın gazetelerde Muharrem İnce hakkında verdiği açıklamalara cevap vererek," İnce AK Partili İl Başkanını korkutmuş " dedi.

Doğan sözlerine şöyle devam etti;" Halkımızın, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye gösterdiği bu teveccüh anlaşılan iktidar partisinin İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ı pek korkutmuş. Kendisi yenileceklerini anlamış olacak ki bir panikle Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye dil uzatma gafletine düşmüş. Öncelikle Yusuf Ziya Öztabak bilmelidir ki Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, kendisinin sıkleti değildir. Sayın Muharrem İnce’nin muhatabı partilerinin genel başkanı ve cumhurbaşkanı adaylarıdır. Ancak Öztabak’ın Cumartesi günü saat 15.00’ten sonraki ruh halini çok iyi anlayabiliyorum. Sonlarının yaklaştığını il binasındaki makamından bile rahatlıkla görmüş, “Türkiye’ye güvence, Muharrem İnce” sloganlarını Yalova’nın her yerinden rahatlık duymuş olacak ki bir panik ve kıskançlık havası içinde kaleme sarılmış, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye olan desteğe ve teveccühe eleştiri getirme cüretinde bulunmuş.

BİNBİR OYUN

5 seçimdir TBMM’ye göndermemek için bin bir oyun, yalan ve siyasi manevra yaptıkları ancak bir türlü başaramadıkları Sayın İnce’nin bu kez karşılarına CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak çıkması, Yalova halkının da evladının yanında yer aldığını daha ilk günden göstermesi Yalova’daki AKP yöneticilerinin uykusunu kaçırmaktadır. Yusuf Ziya Öztabak, şimdiden Yalova’da CHP’nin ve Millet İttifakı’nın partilerini, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de partilerinin Cumhurbaşkan başkan adayını geride bırakacağını anlamıştır. Kendisine tavsiyemiz muhatabı olduğu kişilerle ilgili konuşması ve şimdiden Ankara’daki genel merkezine seçim akşamı yapacağı mağlubiyet açıklamasını düşünmesidir. Bu, kendisinin siyasi ikbali için de önemlidir.Sayın Cumhurbaşkanı adayımızın da söylediği gibi “Önce Allah’ın izni, sonra milletimizin iradesiyle” evladımızı, bir Yalovalı kardeşimizi Çankaya Köşkü’ne çıkaracağız. Bununla da kalmayıp daha önce yerel seçimlerde iki kez mağlup ettiğimiz AKP’yi bu kez 3-0’la yeneceğiz. "dedi.

Bahar DOĞAN kimdir?

25.03.1957 yılında Yalova’da doğdu. İlköğretimini Taşköprü ve Yalova Müfettiş Hamdi Girgin İlköğretim Okulun'da tamamladıktan sonra,1976 yılında Sakarya Arifiye Öğretmen Okulundan birincilikle mezun oldu.Kocaeli Merkez,Gebze ve Karamürsel İlçelerinde 1983 yılına kadar öğretmenlik görevinde bulundu.Okuma yazma ve insan zekasının gelişimi üzerine çalışma ve araştırma yaptı,bu alanda öğretmenlere seminerler verdi.1983 yılında öğretmenliği bıraktı bu tarihten itibaren Yalova İli Taşköprü Beldesinde meyve üreticiliğine başladı. Modern ve teknik tarıma yönelerek İtalya’dan getirttiği fidanlarla Taşköprü’de kivi üreticiliğine başlayan ilk kişi oldu ve bu alanda halka öncülük yaptı.Taşköprü’nün Belediye olmasını sağladı. Disiplinli, üretken, başarılı ve şeffaf bir belediye kurarak iki dönem de Belediye Başkanlığı yaptı. Yerel Yönetimler ile ilgili yurt içi ve yurt dışında inceleme ve araştırmalar yaptı,kurs ve seminerlere katıldı.Birçok panele yerel yönetim,belediyecilik,çevre ve planlama konusunda konuşmacı olarak katıldı. Yerel Yönetim ve belediyecilik ile ilgili bilgisini arttırmak için; Yerel Yönetimler Yüksek Okulunu bitirdi.Şu an Yalova İl Genel Meclis Üyesi olarak görev yapıyor.

Görev yaptığı kurum ve kuruluşlar şunlardır:

1-Milli Eğitim Bakanlığı'nda Öğretmenlik.

2-Taşköprü Spor Kulübü Yöneticiliği ve Başkanlığı.

3-Taşköprü Köyü Muhtarlığı 1 dönem. (Son köy muhtarı)

4-Taşköprü'de biri kurucu 2 dönem Belediye Başkanlığı.

5-Yalova Spor Kulübü yöneticiliği.

6-SHP kurultay delegeliği.

7-Yalova CHP İl Yöneticiliği.

8-Yalova CHP İl Sekreterliği.

9-Yalova İl Genel Meclis Üyeliği (devam ediyor.)

10- Yalova CHP İl Başkanlığı

 

 

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.