Yukarı Çık
.
11 Mayıs 2018 Cuma 13:35:40
592 kez okundu.
Bir başbakan,3 bakan,2 milletvekili ve 1 il başkanı yapılacak sözü verdi...Hatta 2019 yılında hizmete girecek deniyor...ama yapım ihalesi bile yapılmadı.Peki bu dev tesis nasıl 2019 yılında hizmete girecek.?

Yapımı yılan hikayesine dönen ve her seçim döneminde gündeme getirilen 400 yataklı Yalova Devlet hastanesi  yine gündeme geldi. 2017 mart ayında proje yapımı  ihaleye çıkan ve 6 firmanın ihaleye katıldı ama hangi firmanın kazandığı  açıklanmadı.Daha projesi gözükmeyen ve yapımı ihaleye çıkmayan dev proje nasıl olurda 2019 da hizmete girer?

 Bursa yolunda yapılacağı siyasiler tarafından açıklanan devlet hastanesi için AK Parti İl Başkanı dün yeni bir açıklama da bulunarak," Otel gibi 400 yataklı hastane yapılıyor" dedi.

Proje yapım ihalesi verilirken 180 günde tamamlama şartı konmuş ve bugüne kadar müddet dolmasına rağmen bir türlü 400 yataklı hastanenin  ihalesi yapılmadı.

2014 yılından beri 3 tane sağlık Bakanı eskiten Yalova 400 yataklı Devlet hastanesinin  ihaleye daha ihaleye çıkmadan , 2019 yılında hizmete girecek açıklamaları kafalarda soru işareti bıraktı.

4  YILLIK YILAN HİKAYESİ

1 Haziran 2014 Belediye seçimleri öncesi zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanları Mehmet Müezzinoğulu (Bu proje sırasında 2 defa Bakanlık) , Recep Akdağ ve Ahmet Demircan  tarafından müjdesi verilen daha sonra da geçen 4 yıla rağmen söylemden eyleme dökülmeyen 400 yataklı yeni Devlet hastanesi ile ilgili Ak parti il başkanı  Yusuf Ziya Öztabak'tan yeni bir açıklama geldi.Temel Coşkun'un milletvekilliği sırasında Yalova'ya kazandırılan Çiftllikköy'deki  ek bina ve Devlet Hastanesinde hizmete sokulan anjiyo  ünitesinden sonra Coşkun'un "Hayalindeki  Yalova'ya yapmak istediğim hizmet" olacak  dediği  400 yataklı yeni devlet hastanesine bir tane kazma vurulamadı.

 Her seçim dönemi "yapıldı yapılacak " laflarından bıktık diyen  Vatandaş ise ," Yalova gün geçtikçe büyüdü.Yalova Devlet hastanesi yetmiyor.Siyasiler bu sağlık yatırımını seçim malzemesi yapmasın" diyor.  

En son 10 Eylül 2017 de  İl Başkanı  yazılı açıklama yaparak 400 yataklı yeni Devlet hastanesinin 2018 yılında temelinin atılacağını belirtmişti. Geçen 9 aylık dönemde Hastanenin proje ihalesi yapılmış, daha sonra da konu unutulmuştu.Bugüne kadar bu hastane için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan(Başbakan iken),2 defalık bakanlık döneminde, dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,Cumhurbaşkanı danışmanı eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şimdiki Sağlık Bakanı Ahmet Demircan,Yapımı için ilk mücadeleyi başlatan, eski AK Parti Milletvekili Temel Coşkun ve Halan AK Parti Yalova milletvekili  Fikri Demirel ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak " yapılacak" sözü vermişti.

BİZ  OTEL DEĞİL HASTANE İSTİYORUZ

Henüz yapım ihalesi dahi yapılmayan 400 yataklı Devlet hastanesi  için  bir açıklamada bulunan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak,  otel gibi yeni hastanenin yakında temelinin atılacağını söyledi.

Ne kadar yakında olacağını açıklamayan ,Öztabak ," AK Parti hükümeti ile birlikte Yalova’da ekonomik, sosyal, sağlık ve eğitim anlamında büyük hamleler atıldı. Hastane, üniversite, yurtlar, gençlik ve spor yatırımların Yalova’da hizmete geçirildi..

AK Parti döneminde tüm ülkede olduğu gibi Yalova’da da yatırımlar yapıldı. Yine AK Parti hükümetimizin destekleriyle Yalova’ya 400 yataklı hastane projesinin ihalesinin gerçekleştirildi. 2002 yılından bu yana sağlık alanında reformlar yapıldı. Ulaşılabilir ve tamamen ücretsize yakın bir sağlık hizmetiyle hükümetimiz çok büyük bir değişim yakaladı. Dönemimizde hastane binaları yenileniyor. Yalova’mıza yeni hastane yapılıyor. Otel konseptinde 400 yataklı, 237 odası tek kişilik yoğun bakım üniteleri, diyaliz üniteleri ve kadın doğumla birlikte ameliyathanesi bulunan hastanede geniş acil üniteleri ile müşahede odaları bulunacak. Poliklinikleri ile birlikte modern bir hastane olacak.Böyle güzel yatırımları milletimizin hizmetine sunduğumuz için son derece mutluyuz. Yalova’mıza hayırlı olsun” dedi....

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.